Pas transportit ajror dhe detar, ndalohet dhe kalimi tokësor drejt Italisë

11/03/2020 - 09:31

Pas pezullimit të udhëtimeve në rrugë ajrore dhe detare edhe në rrugë tokësore ndalohen prej ditës së sotme udhëtimet drejt Italisë. Mali i Zi ka vendosur të mos lejojë futjen e autobusëve shqiptarë që kanë destinacion shtetin italian.

Një urdhër i lëshuar në orët e para të mëngjesit në doganat e Muriqanit dhe të Hanit të Hotit, kërkon që të mos lejohet futja e autobusëve me pasagjerë që duan të shkojnë në Itali.

Në këto kushte do të kthehen pas të gjithë autobusët. Ky vendim është si rrjedhojë e masave të marra dhe nga shtete të tjera, që nga Kroacia e cila ka vendosur karantinimin për 14 ditë të personave që kalojnë kufirin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Akademiku Artan Fuga si anëtar i Akademisë së Shkencave është distancuar nga studimi i fundit mbi imunizimin e popullsisë ndaj COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale na njeh me situatën e COVID19 në 24 orët e fundit si vijon:

Prej disa ditësh, vendi është përfshirë nga një mot i acartë, ndërsa temperaturat pritet të shkojnë deri në -15 gradë C në zonat malore.

Ministrja Ogerta Manastirliu dhe përfaqësues të Komitetit Teknik të Ekspertëve dolën sot në një komunikim me mediat për të njoftuar mbi s

Prokuroria mbylli hetimet për vrasjen e Jurgen Kurtit, i riu që njihej ne Tiranë si menaxheri i vipave.

Autoriteti Rrugor Shqiptar iu bën thirrje drejtuesve të mjeteve të përdorin zinxhirët në disa akse rrugore të vendit, për shkak të motit

Në ditën e 6-të nga nisja e vaksinimit kundër Covid-19 në Shqipëri, dozat e para të vaksinës Pfizer po i marrin mjekët dhe infermierët e

Gjatë gjithë natës, në qarkun e Korçës kanë vijuar reshjet e dëborës me intensitet të lartë, të shoqëruara dhe me erëra të forta në zonat

Bashkia e Durrësit njofton se po vijon punën e përditshme për pastrimin dhe mbajtjen në gatishmëri të plotë të infrastrukturës kulluese p

Një video e cila ka qarkulluar së fundmi në rrjetet sociale ka alarmuar autoritete greke të ushtrisë.