Pastrimi i Durrësit, UKD ndalet në Sektor Rinia (VIDEO)

03/08/2019 - 16:06

Kryebashkiakja e Durrësit Valbona Sako, ka ndërmarrë një nismë për pastrimin e qytetit, ku e gjithë administrata e Bashkisë dhe e ndërmarrjeve në varësi janë shpërndarë në të gjithë Durrësin më qëllim pastrimin e qytetit, por edhe sensibilizimin e qytetarëve që ta mbajnë sa më pastër atë.

Në kuadër të kësaj nisme, ndërmarrja “Rruga” me mjetet e saj të rënda ka pastruar zonën pranë kampusit universitar, ndërmarrja UKD ka pastruar Sektorin Rinia, ndërmarrja e shërbimeve komunale është shpërndarë në pika të ndryshme të qytetit ndërsa ajo komunale plazh së bashku me zjarrfikësit në të gjithë zonën e plazhit, administrata e kulturës dhe sportit në zonën pranë stadiumit ndërkohë që ajo arsimore pranë spitalit, administrata e bashkisë në shëtitoren “Taulantia” dhe në zonën e Currilave etj. Kjo nismë për pastrimin e qytetit është përkrahur edhe nga qytetarët e Durrësit.

Kryebashkiakja Sako deklaroi se pastrimi i qytetit është detyrë e bashkisë, por edhe qytetarët duhet të japin kontributin e tyre.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndahet nga jeta biznesmeni i njohur në fushën e ndërtimit, Nystret Selmani. Selmani vuante prej pak kohesh nga një sëmundje e rëndë.

Sipas MeteoAlb, kushte e qëndrueshme të motit vijojnë në territorin shqiptar duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese në pjesën më t

Përmes një postimi në rrjete sociale, Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka përsëritur për të disatën herë që nga nisja e punimeve për rikonstru

Deputetja e Durrësit, Edlira Hyseni ka shprehur në rrjete sociale gëzimin e saj për shifrën rekord që iu akordua Shqipërisë në Konferencë

Bashkia e Durrësit ka publikuar në faqen zyrtare 8 pyetje dhe 8 përgjigje, ku synohet të sqarohen të gjitha pikëpyetjet e qytetarëve lidh

Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen foli së bashku me kryeministrin Edi Rama pas përfundimit të Konferencës së Donator

Dera e apartamentit të Rakip dhe Dile Rekës qëndron gjithmonë hapur.

200 pacientë të vegjël në ditë kërkojnë ndihmën e bluzave të bardha në urgjencën pediatrike në Durrës.

Pas lirimit të dy ish- anëtarëve të bandës së Durrësit, Endrit Dokles dhe Sardian Sulejmanit, ILD ka filluar inspektimet në disa gjykata

Konferenca e Donatorëve në Bruksel ka mbledhur një shumë marramendëse për procesin e rindërtimit në Shqipëri, duke i kaluar të gjitha pri