Pastrohet tërësisht kanali i ujërave të larta në Porto-Romano, Bashkia: Të shmangim situatat emergjente

16/01/2021 - 09:44

Bashkia e Durrësit njofton se po vijon punën e përditshme për pastrimin dhe mbajtjen në gatishmëri të plotë të infrastrukturës kulluese për të shmangur sa më shumë të jetë e mundur situatat emergjente që sjellin reshjet intensive.

Sipas asaj që publikon Bashkia në faqen e saj zyrtare në "Facebook", bëhet e ditur se kanali i ujërave të larta në Porto-Romano po pastrohet tërësisht nga shkurret dhe mbeturinat.

Po kështu janë rehabilituar dhe pastruar nga ndërmarrja Rruga dhjetëra kilometra kanale në të gjitha njësitë administrative.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Procesi i rindërtimit në qytetin e Durrësit duket se ka mbetur në vendnumëro.

Në pavionin Covid të spitalit të Durrësit i cili është hapur pak ditë më parë, deri më tani janë ezauruar 75% të kapaciteteve.

Policia e Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masë administrative 997 qytetarë që nuk zbatuan masat anticovid.

Stërvitja “Defender Europe 21” ku do të marrin pjesë rreth 6000 trupa dhe qindra mjete ushtarake nga SHBA, Shqipëria dhe vende të tjera a

Ambasada amerikane në Shqipëri u bën thirrje të gjithë qytetarëve që të mos bien pre e mashtrimeve për marrje të vizës në këmbim të parav

Kryetarja e Bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako ka nënshkruar një marrëveshje me rektoren e Universitetit "Aleksandër Moisiu", Kseanela S

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhuruar 29 automjete tip "Humvee" për Forcat e Armatosura të Shqipërisë.

Kamerat e sigurisë kanë zbardhur intinerarin e autorit të vrasjes së 66-vjeçarit Behar Sofia.

Një ditë më parë, në zonën e Laçit u kryen kontrolle të shumta nga RENEA, Forcat Operacionale të Policisë së Shtetit dhe efektivët e Poli