Pedagogu i video skandalit me studenten lirohet nga arresti, do hetohet në gjendje të lirë

20/11/2019 - 17:13

Do të hetohet në gjendje të lirë pedagogu i Elbasanit, Denis Himçi, i cili u vu në pranga disa muaj më parë, pasi u denoncua nëpërmjet një video përgjimi, ku shihej teksa i kërkonte favore seksuale një studenteje në këmbim të marrjes së provimeve.

Gjykata e Apelit të Elbasanit ka ndryshuar masën e sigurisë ndaj ish-pedagogut duke i hequr edhe arrestin në shtëpi. Ndërkohë që ishte në paraburgim, pedagogu u ndje keq dhe u dërgua në spital pas problemeve me zemrën.  Himçi kaloi parainfarkt.

Pedagogu Denis Himçi u vu në pranga pas publikimit të video skandalit të transmetuar në emisionin investigativ “Stop”, në shtator, ku ky i fundit i kërkonte një studenteje raport intim, në këmbim të marrjes së provimeve, por edhe të ndikonte tek kolegët e tjerë që vajza të kalonte provimet e mbartura.

Ai akuzohet për veprat penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ” dhe “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

I shoqëruar nga ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku, Ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio ka mbërritur në k

Gjyqtarja e Apelit të Shkodrës Marina Rraboshta ka dhënë dorëheqjen nga ky post.

Gazetarët janë kundër paketës antishpifje të propozuar nga qeveria për rregullimin e medias online.

Ambasada e shtetit të Katarit në Shqipëri ka anuluar pritjen me rastin e Ditës Kombëtare në shenjë solidariteti për tragjedinë e tërmetit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vijojnë të shprehin solidaritet me Shqipërinë për sa i përket tërmetit të rënë më 26 nëntor, ku la pas 5

Prefekti i Lezhës, Gjokë Jaku ka rikthyer për rishqyrtim bonusin e qirave për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit me magnitudë 6

Në Dardhë të Korçës reshjet e borës kanë vazhduar gjatë natës duke bërë që trashësia të arrijë deri në 20 cm në lartësinë mbi 1200 m mbi

Kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani është paraqitur në Prokurorinë e Tiranës paraditen e kësaj të mërkure pas k

Policia e Durrësit shton kontrollet për parandalimin e aksidenteve rrugore, dhe si rezultat janë arrestuar në flagrancë 2 drejtues mjetes

Në Shkozet, në atë që njihet si pallati 10-katësh pranë drejtorisë së AKU, grupi i inxhinierëve ka kryer inspektimin dhe e ka klasifikuar