Përgjimet e dosjes 339, Prokuroria merr dëshminë e Ani Dyrmishit

24/06/2019 - 10:56

Drejtori i Hekurudhave në Durrës, Ani Dyrmishi është thirrur Prokurorinë e Krimeve të Rënda për dosjen “339”, një pjesë e përgjimeve të së cilës janë publikuar nga gazeta gjermane “Bild”.

Ani Dyrmishi ka dalë në përgjime duke komunikuar me Astrit Avdylajn, kreun e bandës së Shijakut në kohën që ka qenë drejtor i Hipotekës së Durrësit.

Pak ditë më parë, Prokuroria mori në pyetje edhe deputetin socialist Ilir Ndraxhi, vëllai i të cilit ka dalë në përgjime duke komunikuar me Astrit Avdylajn.

Në dëshminë 2 orëshe para hetuesve, deputeti ka dhënë shpjegime lidhur me episodin ku kreu i grupit kriminal të Shijakut i kishte kërkuar kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako, të ndikonte te Kryeministri që Ilir Ndraxhi të vendosej në listën e kandidatëve për deputetë të PS në zgjedhjet parlamentare të vitit 2017.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Me lehtësimin e masave kufizuese për lëvizjen e lirë të mjeteve dhe këmbësorëve janë rikthyer edhe rreziqet që u kanosen përdoruesve të r

Ditën e parë të javës së ardhshme, që përkon edhe me nisjen e muajit qershor, thuajse të gjitha bizneset do të jenë të hapura, madje edhe

Në një dalje për mediat, Genta Qirjako nga Instituti i Shëndetit Publik ka sqaruar në lidhje me ndërrimin e jetës së një 82-vjeçare në sp

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 225 qytetarë si të dyshuar të prekur me Covid19 dhe janë konfirmuar 15 raste pozitive.

Në qytetin e Durrësit janë disa pallate që janë shembur dhe të tjerë që presin të shemben, pasi rezultojnë me dëmtime të rënda, të shkakt

Nis numërimi mbrapsht për reformën zgjedhore në Shqipëri, pasi sot është afati i fundit për të cilin palët janë angazhuar ta përmbyllin a

Sipas parashikimit të meteorologëve, vranësirat e shpeshta do mbeten prezente në territorin shqiptar sot, duke sjellë reshje afat shkurtr

Aktori i njohur Naum Shundi i ftuar në emisionin “Kjo javë” në “News 24” nga gazetarja Nisida Tufa, deklaroi se është ndjerë shumë keq pë

Pas padive që ka depozituar Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit në lidhje me shembjen e godinës së vjetër, ka reaguar Prokuroria e Posaçme ku

Linja ajrore ekonomike Wizz Air deklaroi se do të operojë me një bazë të re në Tiranë.