Përplasen dy tragete në portin e Durrësit (FOTO)

26/02/2020 - 21:09

Dy tragete janë përplasur në portin e Durrësit. Ngjarja mësohet se ka ndodhur vetëm pak minuta më parë.

DurrësLajm mëson se tragetet e përplasura kanë qenë të linjës Durrës-Bari dhe Durrës-Ankona.

Nga përplasja nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Përplasja ka ndodhur në kohën, kur trageti i Ankonës, i cili ka qenë duke dalë nga porti i Durrësit, është përplasur me një traget të ankoruar, të linjës Durrës-Bari.

Dyshohet se moti i keq dhe era e fortë kanë bërë që dy tragetet të përplasen.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Biznesmeni shqiptar Martin Shkreli, i cilësuar si shqiptari më i urryer në SHBA pasi rriti 750 dollarë për pilulë çmimin e një medikament

Gjatë orëve të vona të natës, kur të gjithë qytetarët janë të ngujuar në shtëpitë e tyre nga izolimi për shkak të koronavirusit, ndërsa e

Shqiptarët e bllokuar në Kapshticë janë lejuar të futen në Shqipëri dhe do të karantinohen 14 ditë në një hotel të Korçës.

Sipas Meteoalb, kthjellimet do të jenë mbizotëruese në territorin shqiptar në pjesën më të madhe të ditës.

Ndërsa Shqipëria vijon të jetë nën efektin e masave të izolimit social, në një lidhje në emisionin “Opinion” Ministrja e Shëndetësisë Oge

Kurba e koronavirusit në Itali ka filluar të bjerë.

Bizneset e mëdha, që kanë vështirësi të paguajnë punonjësit e tyre, mund të marrin hua pranë bankave, që do të jetë e garantuar nga qever

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, në një intervistë televizive ka deklaruar se rënia e rasteve të të pr