"Peshqeshi" tjetër i Dakos për durrsakët në prag të largimit

14/03/2019 - 12:56

Sipas urbanistit të njohur në Durrës, Ardian Muka, Vangjush Dako iu la një peshqesh tjetër qytetarëve të Durrësit në prag të largimit nga drejtimi i bashkisë, rritjen e çmimit të biletave të transportit publik.

Muka shkruan në Facebook se këshilltarët e PD-së nuk u bënë pjesë e kësaj maskarade duke abandonuar mbledhjen e Këshillit Bashkiak të zhvilluar ditën e hënë më 11 mars.

“Keqardhje për këshilltarët opozitarë të LSI!!”, thotë ndër të tjera Muka.

POSTIMI I PLOTË

Vangjush Dako ne prag te largimit nga drejtimi bashkise Durres ju la dhe nje "peshqesh" tjeter qytetareve durrsake:ngritjen e cmimit te biletave te linjave urbane me 33% te vleres,nga 30 ne 40 leke,rritje qe shkon ne dem te xhepave te qytetareve e ne favor te privateve klienteliste te bashkise.Keshilltaret e PD nuk u bene pjese e kesaj maskarade duke abandonuar mbledhjen e keshillit ne shenje proteste,pasi asnje kontestim dhe sugjerim i bere nga keshilltaret e djathte nuk u morr parasysh nga bashkia.Keqardhje per keshilltaret opozitare te LSI!!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas deklaratës së ministrit Gent Cakaj se do shkarkoheshin 20 punonjës të Ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme, mësohet se një ndër

Drejtuesi i Prokurorisë së Lushnjës, Çlirim Shahini nuk ka kaluar Vetingun.

Policia e Shtetit njofton se do kallzojë penalisht ish-kryeministrin Sali Berisha për denoncimet e postuara nga ky i fundit në profilin e

Air Albania ka marrë certifikimet e nevojshme pranë Autoritetit të Aviacionit Civil sipas kërkesave të kuadrit ligjor vendas dhe direktiv

Dhoma e Avokatisë në Korçë ka bojkotuar shërbimet për 3 ditë.

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka mbërritur në orën 09:45 në Gjykatën e Krimeve të Rënda, ku do të zhvillohet seanca paraprake.

Policia e Shtetit ka nisur trajnimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

Një këmbësor i moshuar është aksidentuar mëngjesin e sotëm në Durrës.

Shoqëritë e transportit të udhëtarëve në Gjirokastër kanë ndërmarrë një protestë ditën e sotme.

Gjykata e Krimeve të Rënda do të zhvillojë sot seancën paraprake për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.