Pëson defekt urbani në Durrës, e tërheqin me kavo, rëndohet trafiku (FOTO)

18/11/2019 - 10:35

Prishet autobusi i linjës së Unazës në Durrës, bllokon gjithë trafikun te sheshi “Pranvera”, një nga nyjet me më shumë lëvizje në qytet.

Autobusi ka pësuar një avari mëngjesin e kësaj të hëne, duke bllokuar në një anë pasagjerët që do lëvizin me mjetin e transportit publik, si dhe nga ana tjetër duke rënduar trafikun.

Në ndihmë i ka ardhur autobusi i një linje tjetër, që po bën tërheqje me kavo fikse.

Ndërkohë, qytetarët raportojnë për “DurrësLajm” se kanë më shumë se 40 minuta që kanë mbetur duke pritur autobusin te rotonda e Kënetës, duke i vonuar për në destinacionet e tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lëkundjet sizmike të kohëve të fundit në Shqipëri, por edhe në Itali, Greqi, Turqi, etj, lidhen me lëvizjen e pllakave tektonike të Euroa

Sot, nxënësit e Durrësit ju rikthyen bankave të shkollës, pas një ndërprerjeje thuajse 2 javore, që pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntor

Shtëpia e Pushimit në Durrës, ku humbi jetën kryekomisar Bajram Hajdarmataj më 26 nëntor, ka qenë e dëmtuar rëndë nga tërmeti i datës 21

Moti me diell që mbizotëroi gjatë ditës së sotme nuk do të vazhdojë për shumë gjatë pasi pasdite pritet të nisin reshjet e shiut.

Ditën e martë mbushen 2 javë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit, por frika dhe traumat tek banorët e Durrësit nuk kanë kaluar ende.

Sot, në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo theksoi se Shtetet e Bashkuara do t’i shtojnë p

Disa prindër kanë zgjedhur që ti mos i çojnë fëmijët në shkollën  9-vjeçare "Emin Duraku". 51 prindër i kanë dërguar ministres së Arsimit

Specialistja e ndërtimit dhe inxhinierja, Luljeta Bozo i është përgjigjur thirrjes së kryeministrit Edi Rama për të dhënë edhe ajo ndihmë

Duke bërë publike shumën e mbledhur deri më tani për të ndihmuar njerëzit e prekur nga tërmeti, Elvis Naçi tha në mbledhjen e dytë të Kom