Peter Tiede plas "bombën": Kam në përgjim një bos krimi që flet me ministrin e Ramës

17/06/2019 - 22:41

Gazetari Peter Tiede deklaroi se do të publikojë përgjime të tjera ku përfshihet një mafioz që flet me një nga ministrat e kabinetit të Ramës për të blerë vota për Partinë Socialiste.

Tiede në një lidhje skype për emisionin ‘A Show’ të Adi Krastës, theksoi se ka ende shumë përgjime të tjera për t’i publikuar në ditët në vijim.

"Edi Rama thotë se unë jam gënjeshtar dhe i blerë nga opozita dhe kjo më bëri që të bëj më shumë kërkime. Kjo është puna ime dhe do unë do bëj punën. Kasetat janë shumë të rëndësishme. 

Kam shumë gjëra sigurisht, por disa do të publikohen ditën në vazhdim, do të publikojmë diçka tjetër, le të them që ka disa kaseta me përgjime ku mund të dëgjoni bosin e një bande kriminale që blen vota për Partinë Socialiste dhe lidhja e këtij  bosi me policinë dhe me një nga ministrat tuaj",- tha gazetari Tiede.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit Portual Durrës, Pirro Vengu, zhvilloi ditën e sotme një takim me Ambasadorin gjerman në v

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj teksa diskutonte në Komisionin e Sigurisë për Buxhetin 2019, është shprehur se me buxhetin e parashik

Rrugorët e kryeqytetit ndjekin për rreth 1 orë dhe prangosin një 18-vjecar, për mosbindje dhe mbajtje pa të drejtë të uniformës.

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur të lërë në burg 6 personat e arrestuar të akuzuar për grabitjen e rreth 6 milionë eurove në aeropo

Franca renditet si vendi me kombësinë më të mirë për vitin e tetë radhazi, ndërkohë që Britania e Madhe mund të shohë të bjerë në vendin

Në Gjykatën e Apelit Vlorë u mbajt sot seanca e radhës për për ish-oficerin e policisë, Dritan Zagani, i cili akuzohet për shpërdorim det

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra anëtarin e Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muçi.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka raportuar sot në Komisionin parlamentar të Sigurisë duke bërë bilancin e 10 m

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar mbi përplasjet e institucioneve në lidhje me Gjykatën Kushtetuese.

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Myfitiu i Shkodrës, imam Muhamed Sytari tha se konfliktet ndërfetare i kanë rrënjët tek mendjet e