Pezullohen provimet e ndërmjetme në UAMD: Ja kur do lajmërohen studentët për tu rikthyer në mësim

02/12/2019 - 15:43

Mblidhet sot rektorati i Universitetit "Aleksandër Moisiu" në Durrës.

Lajmi është dhënë përmes një postimi në faqen zyrtare në Facebook ku ndër të tjera, bëhet me dije se në mbledhje është vendosur pezullimi i provimeve të ndërmjetme, pasi për këtë semestër do të ketë vetëm provime finale.

Mësohet se studentët do të lajmërohen për fillimin e procesit mësimor pasi të inspektohen tre godinat universitare.

NJOFTIMI I PLOTË

Në një situatë që sa vjen e bëhet më optimiste në qytetin e Durrësit, u mblodh sot Rektorati i Universitetit "Aleksandër Moisiu".

Në mbledhje, dekanatet u zotuan për hartimin e një databaze me gjendjen e studentëve dhe pas kësaj në bashkëpunim me Shtabin e Emergjencave dhe hotelet qytetase do të shqyrtohen mundësitë për sistemimin e të tyre në këto mjedise.

Gjithashtu u vendos pezullimi i provimeve të ndërmjetme. Këtë semestër do të ketë vetëm provime finale.

Në bashkëpunim me institucionet qendrore, ato vendore dhe ekspertët e huaj, UAMD do të inspektojë të tre godinat universitare. Vetëm pas kësaj studentët do të lajmërohen për fillimin e procesit mësimor.

Për këtë, znj. Rektore e Universitetit, Prof. Dr. Kseanela Sotirofski, gjatë një takimi të zhvilluar në Bashkinë e Durrësit mori edhe angazhimin e kryetarit të saj.

#UAMD

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Konferencë e përbashkët për shtyp mes Policisë dhe Prokurorisë nga Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës Lorenc Shehu, Prokuro

Drejtuesi qendror i Zyrës Operacionale për Menaxhimin e Fatkeqësisë Natyrore, ministri Fuqiplotë Bledi Çuçi u shpreh sot në një deklaratë

“Në orën 11:30 në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, drejtori i Drejtorisë Vendore Durrës Lorenc Shehu do të ketë konferencë për

Është zhvilluar në gjykatën e shkallës së parë në Vlorë seanca gjyqësore për komunikimin e masës së arrestit për Edlira Shehun.

Gjykata e Tiranës dënoi me 7 vite e 4 muaj burg një prej autorëve të vjedhjes së serverave dhe dokumenteve të Prokurorisë së Durrësit, nd

Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton të gjithë abonentët të cilët janë larguar nga banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit se mund t

Më në fund duhet se gjërat po lëvizin për të çuar para drejtësisë të gjithë shkaktarët e dëmeve shkatërrimtare që shkaktoi tërmeti i 26 n

Pas atentatit që u regjistruar mbrëmjen e sotme në një fshat të Peqinit, ku një 26-vjeçar u vra dhe një tjetër u plagos, drejtori i Përgj

Gazetari i njohur Adi Krasta ka nisur mbrëmjen e sotme rrugëtimin e tij të ri profesional, tanimë jo në Tiranë, por në Prishtinë. Ai do t