Plane në fundjavë? Ja çfarë parashikon moti

19/10/2018 - 23:08

Edhe përgjatë fundjavës moti do të vijojë të jetë i ngrohtë në vendin tonë. Ndërkohë që meteorologët parashikojnë që ditën e hënë të kemi ulje të ndjeshme të temperaturave të cilat do të vijojnë gjatë gjithë javës.

Parashikimi i motit:

MOTI FUNDJAVA: E shtuna vijon me kthjellime dhe vranesira kalimtare; me te shpeshta ne zonat Lindore ku priten shira te dobet dhe te izoluar. E diela shton vranesirat ne pjesen me te madhe te vendit si dhe shirat ne zonat malore. Fillim-java sjell shira thuajse ne gjithe vendin; me te konsiderueshme ne Jug.

Temp. ulen mesditen e se dieles por renie me te ndjeshme sjell e hena - e marta duke ulur maksimumin nga 28 gradeC te shtunen ne 21 - 22 gradeC ne fillim te javes tjeter.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Janë sekuestruar 1000 koli me cigare të cilat rezultuan të ishin kontrabandë.

Rreth 1000 të rinj vullnetarë, ministri Klosi, përfaqësues të Eko Mendje, nga Zonat e Mbrojtura, prefektura e Durrësit dhe strukturat e t

Në Shqipëri, ambasada amerikane tha sot se ajo “nxit këdo që mendon të kandidojë që të rregjistrohet në zgjedhjet vendore të 30 qersh

Pas grabitjes spektakolare në aeroportin e Rinasit dhe pas lajmesh të shumta të publikuara në media, kanë reaguar më në fund Prokuroria e

Nga Durrësi, Agjencia për Zhvillim Bujqësor dhe Rural nisi sot fushatën për skemat mbështetëse nga Fondi i Programit për Bujqësinë dhe Zh

Teksa pret radhën për të marrë mandatin e tij si deputet, duket se gjërat s’kanë ecur edhe aq mirë në jetën e tij private.

Komisioneri i BE, Johannes Hahn, në një intervistë ekskluzive për DW thotë se kuadri ligjor për të drejtat e pronës në Shqipëri ka dobësi

Ujësjellës Kanalizime Durrës nisi investimin për rikonstruksionin e rrjetit të ri të ujësjellësit nga Mulliri i Bullgarit deri në hyrje t

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit  konfirmon në detyrë kryeprokuroren e Korçës, Dhorina Theodhori.

Olsian Çela është kandidatura e parë që regjistrohet për garën e hapur nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë për pozicionin e Prokurorit të