Plane për plazh në fundjavë? Ja si do të jetë moti

25/05/2018 - 19:44

   Kthjellime dhe vranësira kalimtare vijojnë sot deri vonë pasdite kur pritet fuqizim i përkohshëm i vranësirave duke sjellë shira të dobët kryesisht në juglindje, parashikojnë sinoptikanët.

Sipas “Meteoalb”, e shtuna mbetet me kthjellime e vranësira të lehta gjatë gjithë ditës, përjashtuar zonat lindore, të cilat rrezikohen nga shira të dobët gjatë orëve të pasdites. Edhe e diela, gjatë paradites vijon kryesisht e kthjellët por pasditja shton gradualisht vranësirat në territor duke sjellë shira të izoluar në ekstremet Veri – Juglindje.

Temperaturat e ajrit kanë shënuar një rritje me 2° gjatë mesditës së sotme ku termometri maksimal e ka tejkaluar vlerën 30°C.

Dita e shtunë dhe e diela, sjellin rritje të lehtë të vlerave termike gjatë mëngjesit dhe mesditës duke bërë që ekstremalet të luhaten nga 12 deri mbi 32°C.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

*Bashkia Durrës diversifikon ofertat turistike tokë-det përmes peshkimit turistik

Anija “Lissus” e Forcës Detare Shqiptare ka marrë pjesë në dy operacione të ndryshme shpëtimi në detin Egje.

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj në një konferencë për shtyp me Presidentin e Policisë Federale të Gjermanisë.

Nis protesta para Bashkisë së Durrësit, ku një grup tregtarësh të tregut industrial kërkojnë disiplinim dhe largim të tregtarëve që shesi

Orët e paradites do të dominohen nga moti i kthjellët në të gjithë Shqipërinë.

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE, njofton se në kuadër të masave për të rritur sigurinë në sistemin e shpërndarjes

Ditën e sotme Xhisiela Maloku, u paraqit para ambienteve të gjykatës për të mbështetur ish-të dashurin e saj, Rexhep Rraja, të cilin e ka

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, në një deklaratë për shtyp njoftoi shkarkimin e 9 zyrtarëve dhe depozitimin e kallëzimit penal për

Dy kroçerat e fundit të programuara gjatë këtij sezoni turistik pritet të mbërrijnë në portin e Durrësit në 10-ditorin e fundit të muajit

Përgjimi ambjental mes të rinjve Rexhep Rraja dhe Xhisiela Maloku është kryer në Prokurorinë e Krujës, në datën 29 shtator, ndërsa dy të