Plazhi ka nisur, ç'thonë pushuesit për bregdetin e Durrësit (VIDEO)

10/06/2019 - 16:40

Më në fund rritja e temperaturave ka nxitur njerëzit të shkojnë në bregdet. Këto ditë të fundit plazhet e Durrësit janë mbipopulluar me pushues vendas dhe të huaj.

Ditët me shi tashmë janë lënë pas dhe Durrësi ka fituar gjallërinë e munguar, në këtë fillim sezoni. Rritja e menjëhershme e temperaturave solli një dyndje pushuesish në bregdet nga plazhi tradicional deri në zonën e Shkëmbit të Kavajës.

Të shumtë kanë qenë vendasit, por edhe turistët që frekuentuan bregdetin për fundjavë. Ata jo vetëm po shijojnë rrezet e diellit por edhe ujin e detit. Të kënaqur por duan më shumë pastërti në vijën bregdetare. Nisja e sezonit të vonuar për shkak të motit, është pritur me padurim edhe nga bizneset, të cilët kanë nisur përgatitjet.

Ditët në vijim plazhi i Durrësit pritet të përballet me një fluks më të lartë vizitorësh. Operatorët turistike njoftojnë për shumë të huaj që kanë planifikuar këtë bregdet për pushime.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditën e sotme, Valbona Sako, kandidatja e PS-së që fitoi në Durrës në zgjedhjet e 30 qershorit, nuk e mori mandatin pasi gjyqtarja Mimoza

Situata politike shqiptare vijon të shqetësojë diplomacinë amerikane.

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dhënë një informacion të ri dhe shumë të rëndësishëm për kartat e identitetit.

Komisioneri publik kërkoi shkarkimin nga detyra të kryetarit të Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjori në seancën e mbajtur në Kolegjin e Po

Banka e Shqipërisë ka reaguar një ditë pas shkresës që grupi parlamentar i PS-së i dërgoi Kuvendit për shkarkimin e Arben Malajt nga anët

Në kuadër të zbatimit të planit të gjerë operacional për luftën kundër informalitetit, Inspektorati i Punës dhe Sektori

Gjykata e Durrësit nuk i ka dhënë mandatin e kryebashkiakes Valbona Sakos, e cila u shpall fituese në votimet e 30 qershorit.

Shpërthimi i bombolës së gazit në një argjendari të hënën në zonën e ish-Bllokut ishte vetëm një nga rastet e rënda që ne dëgjojmë thuajs

Sektori i Policisë Rrugore në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, bën me dije se për shkak të punimeve që po kryhen në hyrje të qyteti