Polici i burgut të Durrësit, Bledar Toçi nip i ish-deputetit socialist

10/10/2019 - 11:43

Efektivi Bledar Toçi, i cili u plagos në ngjarjen e rëndë që ndodhi në një banesë në lagjen nr.2 të qytetit të Kavajës mbrëmë pak pas mesnatës, ku mbeti viktimë Dritan Haxholli është nipi i një ish-deputeti të Partisë Socialiste.

Mësohet se Toçi me detyrë Shef i Sigurisë së Brendshme pranë burgut të Durrësit, është nipi i ish-deputetit socialist, Fatmir Toçi.

Haxholli për motive xhelozie ka qëlluar me armë duke e plagosur policin e burgjeve, i cili në kushtet e vetëmbrojtjes i është përgjigjur me armë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një reagim për mediat, Konfederata e Sindikatave të Shqipërisë i ka bërë thirrje Ministrisë së Arsimit në vendin tonë që të mos bëhet

Në zonat malore trashësia e borës ka shkuar deri në 15 cm duke bërë që në segmentin rrugor të Dardhës, mjetet të përdorin zinixhirë nga k

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dorëzuar ditën e djeshme në Gjykatën e Posaçme të Apelit dosjen ndaj Saimir Tahir

Gjermania ka nevojë për fuqi të huaj punëtore, ndaj qeveria po përshpejton procesin e ardhjes së ekspertëve të huaj.

Më 27 janar 2020, UNDP/PNUD-i [inicialet në anglisht për “United Nations Development Programme” dhe në frëngjisht: “Programme des Nations

Adela Berisha u arrestua disa ditë më parë si bashkëpunëtore e grabitësit serial Astrit Thaçi, i cili akuzohet se ka kryer tetë grabitje

Pasditen e sotme mbi vendin tonë ka filluar shtimi gradual i vranësirave si pasojë e prishjes së kushteve atmosferike me kalimin e orëve.

Një grup vullnetarësh të shoqatës "Ishmi", në bashkëpunim me misionarët e Kishës Ungjillore, ditët e fundit kanë instaluar në fshatrat Gj