Policia arreston 12 shoferë gjatë natës

21/10/2018 - 08:16

Policia Rrugore e Tiranes ka vijuar pergjate fundjaves kontrollet me drager e radar ne rruget interurbane dhe urbane. Policia njoftoi se pavaresisht shtimit te punonjesve te Policise, kontrolleve te panderprera perseri ka shume drejtues mjetesh qe abuzojne.

Nga kontrollet e deritanishme, jane verifikuar dhe arrestuar ne kushtet e flagrances 9 persona per drejtim mjeti ne gjendje te dehur dhe 3 te papajisur me leje drejtimi.

Gjithashtu po gjate fundjaves deri ne keto momente jane pezulluar 69 leje drejtimi, nga te cilat 39 per drejtim mjeti nen efektin e alkoolit apo ne gjendje te dehur si dhe 30 te tjera per shpejtesi mbi normat e lejuara. Jane konstatuar dhe ndeshkuar 6 drejtues mjetesh per mosrregullim shpejtesie ne qendrat e banuara. Jane konstatuar dhe ndeshkuar 7 mjete per xhama te erresuar; Jane konstatuar dhe ndaluar administrativisht 11 mjete per detyrime administrative te pashlyera si dhe jane vendosur 121 masa administrati per shkelje te tjera te rregullave te qarkullimit rrugor.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ashtu si Spitali Rajonal edhe në Poliklinikën e Specialiteteve në Durrës, mjekët po përballen çdo ditë e më shumë me radhë të gjata si re

Policia ka paditur në prokurori disa banorë të zonës së "Astirit", të cilët kanë marrë pjesë në protestat e zhvilluara ditët e fundit.

Më 28 tetor të këtij viti, kryeministri Rama u ndal në një prej familjeve më të varfra të Shijakut.

Në datë 20 nëntor, 2018, Rektori i Universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës (UAMD), Prof. Dr.

Një shkëmb i përmasave të mëdha ka rënë sërish nga Mali i Torovicës në rrugën kryesore. 

Policia e Shtetit ka dhënë disa këshilla të vlefshme për drejtuesit e mjeteve, teksa në disa zona të Shqipërisë kanë rënë reshjet e para

Tragetet e linjës Bari-Durrës janë ankoruar sot paradite në Terminalin përkatës me vonesa të vogla nga grafiku i parashikuar, ndërsa rret

Mbetemi nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme në të gjithë vendin duke bërë që vranësirat dhe shirat të jenë prezente që në orët

Aksi rrugor që lidh shëtitoren “Taulantia” me zonën e Currilave në Durrës është përmbytur.

Emisioni “Stop” trajtoi sonte rastin e një “shëruesi”, ose siç njihen ndryshe guru”, që pretendon se zgjidh hallet e qytetarëve.