Policia bastis shtëpinë e vjehrrit të Balilit

Postuar: 12/02/2018 - 19:42

   Policia ka zhvilluar këtë të hënë kontroll në shtëpinë e vjehrrit të Klement Balilit në Delvinë. Burime për ABC News thonë se gjatë momentit të kontrollit, në banesën e Avni Veizit nuk ndodhej asnjë person.

Pas kontrollit, mësohet se policia nuk ka gjetur asgjë në banesën e vjehrrit të Balilit. Familjarët Veizi kanë deklaruar se askush nuk i ka njoftuar për kontroll. Vjehrri i tij thotë se do të bëjë kallëzim në Prokurori për hyrjen në banesë pa paralajmërim dhe kur nuk ndodhej askush aty.

Klemend Balili është në kërkim prej me shumë se një viti nga autoritetet shqiptare dhe greke, por ende nuk është arrestuar.

Në Maj të vitit 2016, autoritetet greke pas një hetimi të përbashkët me DEA-n amerikane faktuar se Klement Balili ishte drejtuesi i një rrjeti të trafikut të kanabisit dhe drogave të forta nga Shqipëria në Greqi dhe më pas në vende të Bashkimin Europian.

Ndërkohë gjykata ka vendosur sekuestro për pronat e Balilit dhe familjarëve të tij. Sipas Prokurorisë së Krimeve të Rënda këto pasuri janë produkt i aktiviteteve kriminale që 45-vjeçari ka qenë i përfshirë kryesisht trafikut të drogës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Territori shqiptar mbetet gjatë gjithë ditës në kushtet e motit të kthjellët përjashtuar Verilindjen dhe zonat Lindore ku pasditja fuqizo

   Pas “furtunës” së shkaktuar në Prokurori për hetimin e kërkuar për 10 prokurorë, Arta Marku, u përgjigj duke thënë se se kjo situatë ë

   Sokol Stojani, një ndër drejtorët kryesorë të Prokurorisë së Përgjithshme u lirua nga detyra më 19 shtator, sipas një urdhri të rrjedh

   143 persona kanë humbur jetën gjatë 8 muajve të parë të këtij viti në aksidente rrugore.

29 prej viktimave ishin femra.

   Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda Tiranë regjistroi procedimin penal Nr.164/2017 për veprën penale  “Tr

   Qeveria ka zyrtarizuar tenderin për të dhënë me koncesion për 20 vjet kontrollin e pompave në stacionet e karburanteve.

Çështja “Shullazi” vijon të përplasë prokurorë të Krimeve të Rënda dhe kryeprokuroren e përkohshme, Arta Marku.

Pak ditë pas aksionit të IKMT-së në Jalë për prishjen e 9 objekteve që nuk dispononin dokumente dhe ishin në tokë shtetërore, kreu i Insp

Dosja “Shullazi”, ka shkaktuar një kaos të vertetë brenda ambiente të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ku Prokurorja e Përgjithshme Arta

I gjendur në mes të Durrësit sheshi "Veliera" ka lënë një impakt jo të mirë tek mijëra turistë që na kanë vizituar këtë sezon veror.