Policia e Durrësit dhe Krujës vë në pranga 7 shtetas, 2 prej tyre në kërkim

14/01/2021 - 10:25

Gjatë 24 orëve të fundit efektivët e policisë së Durrësit dhe Krujës kanë vënë në pranga 7 shtetas për vepra të ndryshme penale, 2 prej tyre të shpallur në kërkim.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë, në vijim të punës për zbardhjen e vjedhjeve të ndodhura më parë dhe vënien e autorëve përpara përgjegjësisë penale, arrestuan në flagrancë shtetasit G. M., 27 vjeç banues në Vlorë dhe Y. A., 43 vjeç, banues në Shkodër, pasi gjatë natës kanë tentuar të vjedhin në banesën e shtetasit H. C., banues në Krujë. Gjithashtu, këta shtetas dyshohet se janë autorë së 2 tentativave për vjedhje në banesat e shtetasve M. D. dhe H. H.

Specialistët për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm dhe Narkotikëve, në bashkëpunim me shërbimet e DVP Tiranë, ndaluan shtetasin Y. H., 34 vjeç, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës i ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg", për veprën penale "Prodhim dhe shitja e narkotikëve".

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë ndaluan shtetasin A. R., 21 vjeç, banues në Fushë Krujë, pasi ishte i shpallur në kërkim policor nga Komisariati i Policisë Nr. 1, Tiranë, për veprat penale "Kundërshtimi i punonjësit të Policisë", "Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të pa ligjshme", "Prishja e rendit dhe qetësisë publike", "Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të Policisë", "Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit" dhe "Shkatërrimi i pronës me zjarr".

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasit:

D. L., 45 vjeç dhe D. B., 40 vjeç, banues në Durrës, pasi u konstatuan nga shërbimet e Policisë duke drejtuar mjetet "Ford" dhe "Volkswagen" në gjendje të dehur.

N. D., 57 vjeç, banues në Shijak, pasi duke drejtuar pa leje drejtimi dhe në gjendje të dehur motorin tip "Skuter" është përplasur me një mjet tip "Benz" dhe për pasojë është lënduar vetë shtetasi N. D., i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës dhe Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 3891 testime  për persona të

Eloida Goxhi është zgjedhur ditën e sotme anëtare e KLP-së, duke zënë vendin e Besnik Canit.

Këshilli Bashkiak Durrës ka zhvilluar sot mbledhjen e rradhës me mjete të komunikimit elektronik dhe ka miratuar disa vendime të rëndësis

Privatizimi i varrezave të Durrësit mund të jetë tashmë çështje muajsh.

Prokurorët do të votojnë ditën e sotme për të zgjedhur dy anëtarë të KLP për vendet që kanë mbetur bosh që prej marsit.

Reshjet e shumta në të gjithë vendin kanë sjellë rritje të prurjeve në Kaskadën e Drinit.

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën "arrest me burg" për infermieren Ronida Hysi, e cila është arrestuara dy ditë më parë nga policia e k

Mesditën e sotme do të zhvillohet me mjetet e komunikimit elektronik mbledhja e radhës e Këshillit Bashkiak Durrës.

Finalizohet operacioni policor antidrogë në Durrës i koduar "Tranzit", sekuestrohen rreth 8 kg cannabis sativa, arrestohen në flagrancë 2

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell në të gjithë territorin.