"Prej 3 ditësh zjarrfikësit nuk largojnë dot ujin!" Qytetari nga Durrësi ngre alarmin për pallatin ku banon (FOTO & VIDEO)

03/12/2019 - 18:40

Një javë pas tërmetit, një qytetar nga Durrësi që edhe ditë më parë ka denoncuar situatën mjaft të rëndë në pallatin ku ai banon vazhdon të jetë mjaft i shqetësuar.

Pallati i tij ndodhet ngjitur me spitalin e Durrësit dhe sipas qytetarit është ndërtuar nga deputeti socialist Sadri Abazi.

Qytetari ngre shqetësimin se grupet e inspektimit nuk futen dot për të bërë inspektimin në garazh, pasi që nga koha e ndërtimit të pallatit kolonat janë të rrethuara nga një metër ujë.

Sipas qytetarit, prej 3 ditësh zjarrfikësit s’kanë mundur ende ta largojnë ujin, gjë që do të mundësonte një inspektim më të hollësishëm në godinë.

Fotot dhe pamjet filmike tregojnë dëmtimet e shumta të pësuara në të gjithë godinën.

Deputeti socialist Sadri Abazi u denoncua sot edhe nga ish-deputetja demokrate Fatbardha Kadiu, e cila, në një status në Facebook shkruante se “Sadri Abazi dhe babezia e rilindjes. Ky njeri eshte për burg. Brenda 24 oreve të termetit vjen në zonen e plazhit të prish më urgjence dy kater shtese të ndertuara pa leje. Lart dallohen prishjet.”

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Konferencë e përbashkët për shtyp mes Policisë dhe Prokurorisë nga Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës Lorenc Shehu, Prokuro

Drejtuesi qendror i Zyrës Operacionale për Menaxhimin e Fatkeqësisë Natyrore, ministri Fuqiplotë Bledi Çuçi u shpreh sot në një deklaratë

“Në orën 11:30 në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, drejtori i Drejtorisë Vendore Durrës Lorenc Shehu do të ketë konferencë për

Është zhvilluar në gjykatën e shkallës së parë në Vlorë seanca gjyqësore për komunikimin e masës së arrestit për Edlira Shehun.

Gjykata e Tiranës dënoi me 7 vite e 4 muaj burg një prej autorëve të vjedhjes së serverave dhe dokumenteve të Prokurorisë së Durrësit, nd

Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton të gjithë abonentët të cilët janë larguar nga banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit se mund t

Më në fund duhet se gjërat po lëvizin për të çuar para drejtësisë të gjithë shkaktarët e dëmeve shkatërrimtare që shkaktoi tërmeti i 26 n

Pas atentatit që u regjistruar mbrëmjen e sotme në një fshat të Peqinit, ku një 26-vjeçar u vra dhe një tjetër u plagos, drejtori i Përgj

Gazetari i njohur Adi Krasta ka nisur mbrëmjen e sotme rrugëtimin e tij të ri profesional, tanimë jo në Tiranë, por në Prishtinë. Ai do t