Prerjet e pemëve në Kodër Vilë, banorët: Gati të hyjmë në grevë urie për të ndaluar punimet (VIDEO)

18/06/2019 - 21:19

Ndërsa PD do e dërgojë për shqyrtim e do kërkojë shpjegim në Këshillin Bashkiak për lejen ndërtimore të katër pallateve në Kodër Vilë, bashkia në anën tjetër deklaron se leja e ndërtimit është dhënë brenda parametrave dhe kritereve të caktuara. 

Të ndodhur në këtë situatë, banorët e kësaj zone në tre pallate 13 katëshe, por edhe të shtëpive private prej ditësh po protestojnë për shkak se nisja e punimeve sipas tyre do të rrezikonte shembjen e shtëpive të tyre.

Banorët të grumbulluar para kantierit të firmës ndërtuese paralajmërojnë edhe grevë urie për të ndaluar punimet. Ndjekim banorët:

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këtë të premte, vendi do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme, sidomos në zonat veriore.

Liderët e vendeve anëtare të BE janë mbledhur në Bruksel në samitin që pritet të marrë edhe vendimin final sa i përket çeljes së negociat

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka folur në lidhje me negociatat me Tiranën e Shkupin, duke u shprehur se sinjale

Në zbatim të Strategjisë Kombëtare të Luftës Kundër Trafikimit të Personave, sot u organizua një takim me Tryezën Teknike nën drejtimin e

Goditet një tjetër grup që ushtronte veprimtari kriminale në fushën e vjedhjes së pronës në Durrës.

Aplei i Krimeve të Rënda ka hedhur poshtë kërkesën e Klement Balilit për të fituar pafajësinë, duke lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së S

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka ndryshuar thuajse të gjithë drejtorët e burgjeve në mbarë vendin.

Ka pasur informacione se Marsida Qatja do të udhëtonte jashtë vendit, e për këtë arsye, Prokuroria e cila e ka marrë në hetim, i ka hequr

Kuvendi i Shqipërisë po miraton një projektligj, i cili rrit kontrollin mbi prodhimin dhe tregtimin e kripës së jodizuar.

Ministria e Drejtësisë ka kthyer përgjigje në lidhje me kërkesën për informacion për Albert Veliun dhe ekstradimin e tij nga Belgjika.