Presidenti Meta nderon kreun e UEFA-s me titullin "Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut"

17/11/2019 - 19:10

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar presidentin e UEFA-s, i cili ndodhet në Shqipëri, si i futuar special në ditën e inagurimit të stadiumit të ri Kombëtar. 

Në një ceremoni të veçantë, Meta ka dekoruar presidentin e UEFA-s, Aleksander Ceferin me titullin e lartë "Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut". 

"Për kontributin e çmuar dhe angazhimin e tij personal, në mbështetje të zhvillimit cilësor të futbollit në Shqipëri, pata kënaqësinë të vlerësoja sot Presidentin e UEFA-s, Aleksander Čeferin, me Titullin e lartë “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut”, simbolin e krenarisë tonë kombëtare që përcaktoi rrugëtimin dhe identitetin europian të Shqipërisë dhe të shqiptarëve."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sot në Shijak ka nisur puna për ndërtimin e shtëpive individuale që u dëmtuan nga tërmeti i 26nëntorit!

Komisioni i Pavaruar i kualifikimit ka konfirmuar në detyrë qjyqtaren e Apelit të Durrësit, Anita Mici.

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka shkruan në Facebook se për djegien e pyjeve në Shqipëri në këto ditë të nxehta vere, janë angazhuar ng

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në një mesazh drejtuar qytetarëve tha se ka filluar përgatitja për të

Më datë 4 gusht 2020, ambasadorja franceze në Shqipëri Christina Vasak dhe atasheu i bashkëpunimit për gjuhën frënge Paul Souligoux vizit

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho në një status në Facebook ka renditur 10 masa, të cilat sipas tij, duhen marrë për të frenuar pë

Pas dy ditësh luftë me flakët, zjarrfikësit e Gramshit kanë mundur të shuajnë zjarrin në pyllin e malit të Koshnicës, njësia Skëndërbegas

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do të shtohen gjatë pjesës së dytë të ditës, duke sj

Drejtori i Agjencisë Kombëtare të Mbrojtjes Civile, Haki Çako, ka bërë një deklaratë për media në lidhje me situatën e krijuar nga zjarre

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e fundit lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.