Prishet vila 4 katëshe në Durrës, rrezikonte shembjen (VIDEO)

02/12/2019 - 18:40

Prishet vila katër katëshe në lagjen nr.18 në Durrës, e cila pas tërmetit të 26 nëntorit ishte anuar mbrapa, njësoj si hotel “Lubjana” në zonën e plazhit.

Procesi i shembjes së kontrolluar ka përfunduar në orët e pasdites dhe tashmë ato që shihen në vendin ku ngrihet godina 4-katëshe janë vetëm rrënojat.

Paraditen e sotme vazhdoi shembja e kontrolluar edhe në hotel “Tropikal” ku humbën jetën 2 vëllezërit kosovarë Isah dhe Shemsedin Abazi si dhe tek hotel “Lubjana”.

Në deklaratën e sotme për shtyp, zv/ministrja e Brendshme Rovena Voda tha se 7 objekte në Durrës janë prishur, ndërkohë që janë 4 të tjera në plan për t'u prishur. 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Paketa anti-shpifje që ka ngjallur debat në Shqipëri dhe reagime nga organizatat ndërkombëtare, u bë temë diskutimi edhe në Komisionin e

Drejtori Ekzekutiv për Shqipërinë në Bankën Botërore, Patrizio Pagano thotë se efektet e tërmetit do të kenë ndikim në ekonominë e vendit

Pas bisedimeve të së enjtes në Këshillin Europian, presidenti francez, Emanuel Macron është ndalur në një deklaratë për mediat, ku ndër t

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka prezantuar sot kompleksin “Thumana”, që do ndërtohet në Thumanë pas prishjes së godinav

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela, kërkoi nga Prokuroria e Tiranës që të dalë me emra konkretë sa i përket atyre që kanë shkelur rreg

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka publikuar një video, përmes së cilës tregon se si do të shpenzohen 2 milionë do

Sizmologu i njohur grek, Eftimis Lekkas, thotë se lëkundjet e njëpasnjëshme të tërmetit që po shënohen ditët e fundit në rajon, nuk përbë

Prokuroria ka dërguar në gjykatë, në limitet e afatit, dosjen ndaj kreut të PD-së Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë, ish-sekretari i

Sot në kryeqytet u mbajt konferenca e Mesdheut mbi zonat e veçanta me Ndjeshmëri Mjedisore, ku i pranishëm ishte dhe ministri Blendi Klos

Këshilli i Lartë i Prokurorisë  ka miratuar sot transferimet e prokurorëve të Krimeve të Rënda.