Priten temperatura të larta, ja sa do shkojë termometri javën e ardhshme

Postuar: 16/05/2018 - 10:01

Një ditë më parë thuajse në të gjithë vendim mbizotëroi një mot me reshje intensive shiu, ku në disa zona pati edhe përmbytje, por duke u nisur nga e mërkura, situata meteorologjike do të ndryshojë dhe shiu do t’i lërë vendin diellit.

Sot do të mbizotërojë një mot kryesisht me diell me vranësira të pakta. Ndërkohë temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë.

Sakaq, fillimi i javës tjetër pritet që të sjellë temperatura deri në 10 gradë më të larta se aktualet, ku në kryeqytet e Durërs pritet që të kapin vlerën e 30 gradëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në Tiranë u arrestuan dy shtetas amerikanë, të cilët ndodheshin në Shqipëri për të prodhuar droga të forta sintetike.

Dy shtetas amerikanë janë arrestuar në një operacion ndërkombëtar të autoriteteve shqiptare në bashkëpunim me DEA-n amerikane.

Pas largimit të Sokol Stojanit nga detyra e drejtorit të Inspektimit në Prokurorinë e Përgjithshme, mësohet se vendin e tij e ka zënë Adn

Djali i ish-deputetit socialist, Durim Hushi, që u nda nga jeta gjashtë ditë më parë, në moshën 65-vjeçare, pas një sëmundjeje të rëndë n

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu merr pjesë në takimin e Drejtorëve të Policive Evropiane që zhvillohet në qendrë

Rrëzimi i disa pemëve gjatë natës së djeshme ka bllokuar aksin  “Ura e Leklit” në Përmet.

Moti i përkeqësuar dhe era e fortë kanë pezulluar lundrimin detar prej dy ditësh në Vlorë.

Autoritetet greke kanë sekuestruar më shumë se 4,5 tonë domate me prejardhje nga Italia dhe Shqipëria.

Gazeta suedeze “Expressen.se” i konsideron ishujt e Ksamilit, ndër 15 ishujt më të mrekullueshëm në botë.

Shpallja e emergjencës mjedisore në territorin e bashkisë së Durrësit, ku hidhen mbetjet urbane të pandara e të patrajtuara, përfshirë mb