Problematikat nga moti i keq, bashkia e Durrësit: Po punojmë për rikthimin e normalitetit (FOTO)

12/01/2021 - 17:55

Moti i keq, i shoqëruar me reshje të dendura shiu, evakuuime banorësh, përmbytje tokash bujqësore etj, shkaktoi problematika të ndryshme në qytetin e Durrësit dhe njësitë administrative.

Bashkia e Durrësit njofton se të gjitha ndërrmarrjet në varësi janë duke punuar për normalizimin e situatës dhe për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve.

“Bashkia e Durrësit me të gjitha kapacitetet e saj vijon punën në terren për normalizimin e situatës së krijuar nga reshjet e dendura të ditëve të fundit.

Ka përfunduar pastrimi i shëtitores Taulantia, po pastrohet tërësisht rruga e Currilave, po punohet për mbajtjen në gatishmëri të infrastrukturës kulluese dhe në të gjitha njësitë administrative vijon puna për eliminimin e pasojave të përmbytjeve.

Situata në Durrës po i kthehet normalitetit ndërkohë që ekipet vazhdojnë të jenë në gatishmëri dhe në shërbim të qytetarëve”,- njofton bashkia.

 Bashkia e Durrësit me të gjitha kapacitetet e saj vijon punën në terren për normalizimin e situatës së krijuar nga ...

Posted by Bashkia Durres on Tuesday, January 12, 2021

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas MeteoAlb edhe këtë të martë mbeten prezente vranësirat e shumta në vend gjatë orëve të para të ditës të cilat do të sjellin në ultë

Një tjetër ditë tragjike në vendin tonë, pasi mes 9 viktimave nga koronavirusi ishte edhe një i ri nga Librazhdi. Burime për mediat mësoj

Pas përmbytjeve të shumë zonave dhe shtëpive në Shijak, për shkak të daljes nga shtrati të lumit Erzen, banorët e qytezës së vogël po për

Zbardhen të tjera përgjime të Antimafias së Katanzaros, e cila goditi pak ditë më parë një grup mafioz në Itali, ndërsa ekzekutoi 48 urdh

Situata e shkaktuar nga përmbytjet në njësinë administrative Sukth vijon të mbetet problematike.

Punonjësit e kompanisë “Aleat” pranë rajonit nr.5 në Durrës janë tronditur ditën e sotme nga shembja e tavanit të zyrës së tyre.

Gjykata e rrethit gjyqësor Durrës shpall 4 vende vakante pune. Gjykata kërkon një arkivist dhe 3 sekretarë gjyqësorë për të plotësuar sta

Prokuroria e Tiranës i ka shtrirë hetimet lidhur me rastin “Tire Alldervishi”, e cila akuzohet për mashtrim, pas denoncimit që bëri vajza

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1918 testime për raste të dyshuar për Covid