Probleme me energjinë nga koha e keqe? Ja ku mund të telefononi

Postuar: 22/03/2018 - 21:04

Si pasojë e motit të keq që ka prekur vendin tonë prej disa ditësh, ka pasur edhe probleme me sistemin e energjisë në vend.

Situata në Tiranë është e mirë përsa i përketë furnizimit me energji elektrike, ku sipas OSHEE vetëm një lagje ka mungesë energjie.

Per shkak te eres se forte gjate dites se sotme,  ne zonen e Kodres se Priftit, mbi uzinen e ish Autotraktoreve,  jane shfaqur defekte si keputje e percjellesave duke shkaktuar mungese energjie per disa ore. Punonjesit tane jane ne terren dhe shume shpejt do te rikthehet energjia ne kete zone. Aktualisht brenda qytetit te Tiranes pervec nje lagjeje ne Kombinat, prane spitalit,  nuk ka mungese energjie”, njofton OSHEE.

Ndër të tjera, njoftohet se mbi 2000 punonjës janë ne gatishmëri, dhe ndodhen ne terren, duke punuar edhe gjate natës.    

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

 Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Fatmir Hoxha. Vendimi u mor sot nga Kolegji i Pavarur i Apelimit.

Policia e Durrësit ka ndaluar dy inspektorët e AKU-së, të cilët u filmuan duke marrë ryshfet në një lokal në Durrës.

Pezullimi i dy inspektorëve të AKU-së në Durrës të cilët u filmuan nga një emision investigativ duke marrë ryshfet, u ka shtënë të dridhu

Ambasadori i ri i Bashkimit Europian, Luigi Sorca ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj. 

Sot pritet të jepet pretenca për Emilajno Shullazin dhe grupin e tij.

MeteoAlb parashikon se kthjellimet mbeten dominante gjatë gjithë ditës në të gjithë Shqipërinë, përjashtuar ekstremin jugor ku mëngjesi p

   Numri i shtetasve të huaj qe vizituan Shqipërinë ka pësuar një rritje të fortë dyshifrore gjatë muajit gusht, çka premton për një shti

   Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka reaguar menjëherë pas denoncimit nga emisioni investigativ “Fiks Fare” se dy inspektorë të AKU-së ka

   Një video e publikuar sot në Fiks Fare tregoi me zë dhe figurë dy inspektorë të vetëprezantuar si punonjës të Autoritetit Kombëtar të

   Në Shqipëri, ambasada amerikane në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në Prokurorinë e Krimeve të Rë