Prokurori Adnan Xholi konfirmohet në detyrë

16/10/2018 - 10:15

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë prokurorin e Prokurorisë së Përgjithshme, Adnan Xholi.

Vendimi i shoqërua me duartrokitje, teksa i pranishëm në sallë ishte edhe vetë Xholi.

Seanca nisi me 5 minuta vonesë për shkak të problemeve me foninë në sallën e KPK-së.

Trupa gjykuese e vetingut drejtohej nga Brunilda Bekteshi, Valbona Sanxhaktari dhe Suela Zhegu.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për rreth 15 minuta, qyteti i Durrësit është përfshirë nga reshjet e shiut mbrëmjen e sotme.

OSHEE përmes një komunikate për mediat bën me dije zonat në Tiranë ku do të ndërpritet energjia elektrike.

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në Krastë të Krujës.

Një delfin i ngordhur është gjetur sot nga pushuesit në plazhin e Hamallajt në Durrës.

Zbardhen dy dëshmitë kyçë që ndihmuan hetuesit për të hedhur dritë mbi vrasjen e punëtorit të kondicionerëve Indrit Çelaj, brenda vilës l

Vrasja e 26-vjeçarit Indrit Çelaj, pak ditë më parë, tronditi opinionin publik.

Ditën e djeshme, portali Fajtoje.al, publikoi një investigim lidhur me shpenzimet marramendëse  të Ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj

Mësohen detaje të reja nga shpërthimi i karburantit në Lezhë mbrëmjen e së shtunës.