Protesta e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit zhvendoset në Durrës, thirrje për pjesëmarrje të gjerë

21/05/2020 - 12:44

Protesta e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit do të zhvendoset nesër në Durrës.

Në një njoftim publik, përfaqësuesit e Aleancës për mbrojtjen e Teatrit bëjnë thirrje për sa më shumë pjesëmarrës.

Protesta zhvendoset kështu nga Tirana në qytetin e Durrësit, e cila do të zhvillohet përpara Pallatit të Kulturës, të premten në orën 17:00.

Edhe ditën e mërkurë teksa në Tiranë nisi protesta e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, në Durrës u zhvillua një protestë paralele, ku pjesëmarrës ishin shumë të rinj. Ata që morën fjalën në protestë nënvizuan shkatërrimin e arkeologjisë dhe trashëgimisë kulturore në Durrës, që në shumë lagje të qytetit është varrosur dhe shkatërruar nën betonin e godinave shumëkatëshe.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë

Kryebashkiakja në detyrë e Durrësit, Emiriana Sako, ka njoftuar me anë të një postimi në rrjete sociale se ka nisur vlerësimi i dëmeve që

Ditën e sotme në mbledhjen e qeverisë janë miratuar disa vendime, mes të cilëve edhe për rekrutimet në administratë.

Dekani i Fakultetit të Biznesit në UAMD, Shkëlqim Fortuzi, ka denoncuar në rrjete sociale atë që ai i konsideron gjoba për biznesin e vog

Një pjesë të konsiderueshme të buxhetit të këtij viti, bashkia e Durrësit e ka planifikuar për ta përdorur për rikonstruksionin e akseve

Tirana International Airport (TIA) ka bërë me dije uljen e tarifës së pasagjerit dhe ka informuar gjithashtu edhe një plan investimesh në

Shijaku ka qenë një nga zonat e prekura nga përmbytjet, ku si pasojë e reshjeve të shumta gjatë janarit, ka dalë nga shtrati lumi Erzen.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 7 persona nga COVID-19, ndërsa nga 3512 teste të kryera jan