Protesta tek Unaza e Re, banorët djegin flamurin e “Rilindjes”

13/11/2018 - 19:45

Për rreth 1 orë e 30 minuta banorët e Unazës së Re, vazhdojnë të protestojnë kundër prishjes së bizneseve dhe banesave të tyre.

Që prej orës 18:00, ata kanë bllokuar rrugën duke mos lejuar qarkullimin e lirë të mjeteve.

Protestuesit i kanë vënë zjarrin koshave të plehrave dhe gomave duke i nxjerrë në mes të rrugës.

Madje ata janë mbledhur për të djegur edhe flamurin e “Rilindjes” së qeverisë Rama, raporton BalkanWeb.

Me pankarta në duar dhe me thirrjet “Jemi qytetarë nuk jemi shpellarë” si dhe “Poshtë hajdutët”, ata kërkuan të mos preken shtëpitë e tyre.

Me dhjetëra automjete kalojnë trafik ndarëset nga krahu tjetër ose kthehen pas, për të shmangur ngecjen në trafik. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak orë përpara protestës së opozitës së bashkuar, Ambasada Italiane u ka bërë thirrje qytetarëve që të shmangin grumbullimet dhe turmat

Banorët e Unazës së Durrësit kanë protestuar duke kërkuar vendosjen e një mbikalimi që i ndihmon ata për të kaluar nga njëra anë e rrugës

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku paralajmëroi së fundmi planet e afërta të qeverisë “Rama” për dhënien me konce

Pjesa e parë e ditës do të dominohet nga mot kryesisht i kthjellët në të gjithë vendin, por në zonat malore herë pas here do të ketë kali

Krahas vizitës në bashkinë e Durrësit dhe PS-në lokale, ministrja e Arsimit Besa Shahini ka zhvilluar një takim edhe në UAMD.

Përfaqësues të Strukturës së Investimeve për Ballkanin Perëndimor ( WBIF), Komisionit Europian dhe BERZH, kanë zhvilluar një vizitë në Po

Pavarësisht nga disa informata se Paketa e Zgjerimit 2019 do të shtyhet, Ballkani Perëndimor Evropian zbulon se miratimi dhe publikimi i

Ministria e Arsimit, Besa Shahini, ka zhvilluar pasditen e sotme një takim në selinë e Partisë Socialiste në Durrës për të diskutuar mbi

Dyzet të rinj nga i tërë Ballkani Perëndimor u mblodhën, më 23 maj 2019, në Tiranë, për të marrë pjesë në “Shtigje Rinore 2019”.

Më 26 maj në Itali do të zhvillohen zgjedhjet administrative, datë kjo që përkon me zgjedhjet në parlamentin europian.