Protestojnë banorët e Unazës së Durrësit, kërkojnë mbikalim: Të kalojmë dhe ne pa frikë (VIDEO)

25/05/2019 - 11:05

Banorët e Unazës së Durrësit kanë protestuar duke kërkuar vendosjen e një mbikalimi që i ndihmon ata për të kaluar nga njëra anë e rrugës në tjetrën. Bëhet fjalë për unazën Plepa-Shkozet, e cila në fillim u projektua me kryqëzim dhe semafor, por tre vite më parë rruga u mbyll me barriera prej betoni.

Në këtë situatë banorët janë të detyruar ta kalojnë këtë pjesë në mënyrë të paligjshme duke rrezikuar jetën e tyre. Banorët kërkojnë ndërtimin e një mbikalimi për këmbësorët, ndërsa shtojnë se për shkak të mungesës së tij kanë ndodhur aksidente të shumta, madje edhe me pasoja për jetën.

Përgjatë unazës Plepa-Shkozet janë ndërtuar vetëm dy mbikalime për këmbësorët, ndërkohë që kjo është një zonë mjaft e populluar nga të dyja anët e rrugës në fjalë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kreu i Gjykatës Administrative të Apelit Kastriot Selita është konfirmuar sot në detyrë.

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të vijojë me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme, por vranësirat më të dukshme do të jenë në zonat

Gazetari Peter Tiede deklaroi se do të publikojë përgjime të tjera ku përfshihet një mafioz që flet me një nga ministrat e kabinetit të R

Një hetim i dytë i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, i nisur gjithashtu në vitin 2016 pas një kallëzimi të Partisë Demokratike për manipul

Pas postimit në Tëitter të kryeministrit Rama ku shkruante se do ta padiste gazetarin e Bild në gjykatat gjermane, ka reaguar Peter Tiede

“Bild” ka publikuar sot 16 përgjime, në përgjimin e fundit është një bisede mes një votuesi dhe një personi që është marrë me zgjedhjet e

Gazeta më e madhe europiane ‘Bild’ ka publikuar përgjime të tjera që e lidhin Qeverinë me vjedhjen masive të votës së shqiptarëve në 2017

Ky është Arben Keshi, një ndër personat kyc në skemën e blerjes së votave në Dibër.

Edhe drejtori i Policisë së Kamzës, Sali Skura është i përfshirë në fushatën zgjedhore për bashkinë e Dibrës, gjatë zgjedhjeve të