"Pse më sheh shtrembër", si nisi sherri me 1 viktimë e 2 të plagosur në Durrës

19/09/2020 - 11:44

Zbardhen detaje të tjeranga ngjarja e rëndë që ndodhi mbrënë në lagjen nr.13 në Durrës, ku i vrarë mbeti 39-vjeçari Armando Baboçi dhe u plagos djali i tij si dhe një nga agresorët.

Gjatë një raportimi live në News 24, gazetarja Klodjana Haxhiaj tha se shkak i sherrit të dhunshëm mes babë e bir dhe fisit Tatasi nisi pasi një prej tyre iu drejtua se; “Pse më shihni shtrembër”.

Kaq mjaftoi që mes Armando Baboçit, i cili shoqërohej nga djali, Erald Gjini, dhe Klodjan Dacit, Henri Tatasi (i plagosur) si dhe Sergio Tatasi të niste një përplasje fizike, ku u përdorën dhe karrige e shkopinj bejsbolli dhe më pas u përdor arma e zjarrit.

Të arrestuar për veprën penale "Vrasje me paramendim" janë Klodjan Daci, Henri Tatasi si dhe Sergio Tatasi, ndërsa Endri Cimo (Bregu) dhe Argit Kastrioti janë arrestuar për "Moskallëzim krimi".

Dyshohet se me armë zjarri ka qëlluar 20-vjeçari Klodjan Daci.

Pak pas ngjarjes, autorët e krimit janë larguar me një makinë dhe tentuan që të largoheshin, duke mos iu bindur urdhrit të policisë. Por falë postbllokut të ngritur prej 48 orësh në këtë qytet, policia ndaloi autorët, ndërsa i shoqëroi ata në komisariat.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

SPAK del kundër arrestimit të gjashtë oficerëve të Policisë Kufitare Durrës, të cilët një vit më parë u panë si të korruptuar, teksa po u

Kryetari i njësisë administrative Ishëm, Kadri Gjyli ka reaguar lidhur me denoncimin e qytetarit Altin Bushi se banesa e tij është dëmtua

Nesër ndryshon ora, teksa në 03:00, akrepat do të zëvendësohen një orë pas, duke shënuar orën 02:00.

Vijojnë të jenë të larta shifrat e Covid 19 në vendin tonë, teksa në 24 orët e fundit janë regjistruar 4 humbje jete dhe 302 raste të rej

Gjatë kontrolleve në ambiente të ndryshme në të gjithë vendin, shërbimet e Policisë kanë konstatuar se shumica e qytetarëve i kishin vend

Duke filluar nga dita e hënë, datë 26 tetor do të nisë edhe dejivimi i trafikut në ish-sheshin “Shqiponja”, pasi po vijojnë punimet për n

Duke nisur nga viti 2021, të gjithë drejtuesit e mjeteve do të mund të pajisen me një leje të re qarkullimi, e miratuar së fundmi nga Min

Kur kanë kaluar më shumë se një javë nga vendosja e maskës me detyrim, duket se qytetarët nuk janë ndërgjegjësuar mjaftueshëm për ta mbaj

Familja Bushi në fshatin Bizë të Ishmit prej 11 muajsh jeton në kontejner, të cilin e ka siguruar vetë pasi banesa është dëmtuar nga tërm

Grevistet e Ballshit, në ditën e dhjetë të grevës, bëjnë me dije se jo vetëm nuk do të tërhiqen, por do iu bashkohen edhe fëmijët e tyre.