“Pse nuk je e preferuara e kryeministrit”, Kodheli: Kam ngelur në histori

25/06/2019 - 23:06

Ish-ministrja e Mbrojtjes ka dhënë një intervistë ndryshe mbrëmjen e sotme. E ftuar në “Provokacija”, Kodheli është pyetur në lidhje me faktin që nuk është cilësuar si e ‘preferuara’ e kryeministrit Edi Rama.

“Pse nuk jeni e preferuara e kryeministrit,”- e pyeti Mustafa Nano.

“Unë kam qenë 4 vite ministre e Mbrojtjes. Katër vite janë të mjaftueshme që ti të bësh diferencën dhe të bësh ndryshimin. Që të bësh histori po të duash. Ka nevojë për riciklim. Vendi i punës, njeriu dhe politika.

Jam e nderuar që kam qenë për kaq kohë në këtë pozicion që edhe pse duket sikur s’është i rëndësishëm, është majft,”- tha Kodheli ndër të tjera.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Banorët e bllokut të pallatave në rrugën "Aleksandër Goga" pranë gjykatës, kanë marrë zgjidhje për furnizimin me ujë të pijshëm.

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar lirimin nga detyra të ambasadorit të Shqipërisë në Turqi, Gent Gazheli.

Ashtu si Gjermania dhe Austria në parim ka mbështetur propozimin francez për zgjerimin e BE-së, por me kusht që kjo të mos vonojë çeljen

Në rrugën Tiranë-Elbasan vijon kontrolli me radar nga Policia Rrugore.

Vijon operacioni policor i koduar “RODONI”,  për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e korrupsionit dhe falsifikimit të dokumente

Pas rreth 90 minutash, pak më parë ka mbaruar takimi i Presidentit Ilir Meta me aleatët e opozitës jashtë parlamentit.

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të karakterizohet nga kthjellime dhe vrnaësira të herë pas hershme gjatë paradites.

Tre anëtarët e këshillit të Autoritetit të Mediave Audiovizive kanë votuar kundër  kalimit në Kuvend të projektligjit “Për shërbimet e me

Pas vendimit të presidentit Ilir Meta, i cili i dërgoi një letër Zyrës së Asamblesë Parlamentare të OSBE në Kopenhagen, asaj në Tiranë dh

Burime të rezervuara tregojnë se përveç ambasadorit të OSBE, Bern Borchardt, i cili u shpall person non grata prej Presidentit Meta, mëso