“Pse shikon!” Adoleshentët terrorizojnë klientët e lokalit në Shijak

18/08/2019 - 10:30

Disa adoleshentë janë konfliktuar mes tyre duke sjellë panik në zonën e Shijakut. Ngjarja ka ndodhur para disa ditësh në fshatin Pjezë, Shijak, ndërsa të premten është bërë i mundur ndalimi i adoleshëntëve nga policia.

Sipas Policisë, shtetasit J. Gj., 21 vjeç dhe E. B., 22 vjeç, banues në Pjezë, Shijak, kanosën me armë zjarri 4 shtetas, banorë të fshatit Hardhishtë që ndodhet në fshatin pranë tyre.

4 banorët e Hardhishtës ishin duke konsumuar drekë në një prej lokaleve në zonën e Gjepalajt, kur janë përplasur verbalisht me J. Gj., dhe E. B. Këta të fundit janë nxehur dhe kanë nxjerrë armët e zjarrit që kishin me vete duke qëlluar në ajër.

Pse shikoni? Do t’ju vrasim!”– mësohet të kenë bërtitur ata duke kërcënuar katër personat e tjerë. Të tjerët ishin larguar me vrap nga lokali. Ndërkohë mësohet se zanafilla e këtij sherri e ka pasur nga shikimet. Në drekën me birra, të rinjtë që nxorrën armët janë shqetësuar nga shikimet e katër personave të tjerë, të cilët sapo kishin ardhur nga Italia.

Njoftimi i policisë:

Policia e Shijakut zbardh dhe dokumenton ngjarjen e ndodhur dy ditë më parë duke shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit, identifikuar dhe kapur autorët e dyshuar, të cilët kanosën me armë zjarri 4 shtetas në ambientet e një lokali. Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Shijak në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, pas një pune hetimore kanë bërë të mundur zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes së ndodhur më datë 13.08.2019, identifikimin dhe kapjen e autorëve, të cilët kanosën me armë zjarri 4 shtetas.

Janë ndaluar shtetasit J. Gj., 21 vjeç dhe E. B., 22 vjeç, banues në Pjezë, Shijak. Shtetasit e ndaluar, më datë 13.08.2019, në një lokal në Gjepalaj pas një konflikti për motive të dobëta me shtetasit E. A., 22 vjeç, A. R., 21 vjeç, V. S., 20 vjeç, J. T., 22 vjeç, banues në Hardhishtë, Shijak, i kanë kanosur dhe kanë qëlluar me armë zjarri në ajër. Gjatë kontrollit të ushtruar në vendin e ngjarjes, janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 2 gëzhoja model 56. /Dosja.al

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-ministri Gazmend Oketa ishte sot i ftuar në emisionin "Ditë e re" në TV Ora ku ka folur për karrierën në politike si dhe jetën si ped

Mbahet sot në Bruksel Konferenca e Donatorëve për rindërtimin nga tërmeti e organizuar nga presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von

Një ngjarje jo fort e zakontë ka ndodhur në qytetin bregdetar të Vlorës, ku tre automjete kanë përfunduar në det.

Dita sot nis me një mot të qëndrueshëm. Vendi ynë mbetet në kushte të qëndrueshme atmosferike, ku kthjellimet dhe vranësirat e lehta do t

Në 3 vjetorin e ndarjes nga jeta të bashkëshortit, Ekelejda Alizoti ka shprehur përmes një postimi të ndjerë dhimbjen për ndarjen e parak

Kjo javë do të fillojë me mot të kthjellët, por mesi i javës do të sjellë ulje temperaturash e reshje në shiu në vend.

Gjeneral Piacentini ishte komandanti i trupave italiane në Shqipëri në momentin e ndryshimit të kryeqytetit.

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim një shkencëtare të re shqiptare, Arta Çikën, e cila ka fituar një çmim të rëndësishëm vit

Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, thotë se nga konferenca e donatorëve që do të mbahet nesër në Bruksel, qeveria shqiptare pret që

Policia e Shtetit u ka shpërndarë mediave fotot e tre personave të kërkuar që janë dënuar me 25 vite burg për vrasje.