Pse vdiq mjeku Arian Pushi? Eksperti i shëndetit publik: Ai mbante përherë maskë dhe doreza

30/06/2020 - 21:12

Mjeku dhe eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, reagon pas vdekjes së mjekut Arian Pushi.

Sipas tij, i ndjeri ishte ndër mjekët e parë që mbanin maska dhe doreza që në momentin kur pandemia e Covid-19 nisi të përhapej në Kinë.

Eksperti Dasho citon edhe eksperten e ISHP, e cila në një studio televizive do të shprehej se, mjekët në QSUT infektohen "sepse kanë tangërllëk".

Postimi i plotë:

PSE VDIQ ARJAN PUSHI?

Pardje një antare e Komitetit të "Ekspertëve" kur u pyet se përse infektohen mjekët në QSUT u përgjigj "sepse kanë tangërllëk"!!!

Dr. Arjan Pushi ishte ndër mjekët e parë në Shqipëri që nisi të mbante maskë dhe doreza. Në muajin janar kur SARS-CoV-2 mendohej se qarkullonte vetëm në Kinë (më vonë do të vërtetohej se ai kishte hyrë prej kohësh në Europë), Dr. Pushi nisi të aplikonte masat mbrojtëse dhe nuk i braktisi ato deri ditën e fundit në shërbim të pacientit.

Një pyetje kam sot për antarët e Komitetit të "Ekspertëve":

PSE U INFEKTUA NGA COVID-19 KOLEGU JUAJ?!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shefja e Inspektoratit Shëndetësor Shtetëror, Vjollca Braho, është e prekur me COVID-19.

Organizata Freedom House me qendër në Uashington tha se demokracia në Shqipëri pësoi rënie gjatë vitit 2019, duke materializuar shqetësim

Këshilli Bashkiak i Durrësit ka zhvilluar sot një tjetër mbledhje të jashtëzakonshme me mjete të komunikimit elektronik ku ka miratuar kë

Teksa vendi ynë po përballet me shifra në rritje të rasteve me koronavirus, qeveria shqiptare vendosi sot përdorimin e maskës/barrierën m

Përmes një postimi në Facebook, aeroporti i Rinasit ka njoftuar se do të ndalohen fluturimet me Vjenën nga data 16 korrik deri më 31 korr

Në fillimin e pandemisë në vendin tonë, të gjeje maskë mbrojtëse, doreza apo dezinfektant nëpër farmaci ishte një fat i madh!

"DurrësLajm" po publikon më poshtë listën e 10 pallateve dhe 1 shtese anësore të cilat pritet të shemben për shkak të dëmtimeve nga tërme

Këshilli Bashkiak i Durrësit do të mbajë një mbledhje të jashtëzakonshme nëpërmjet mjeteve të komunikimit elektronik mesditën e kësaj të

Shënohen 4 viktima të tjera nga Covid-19 në vendin tonë duke e çuar numrin në total në 101.

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e fundit lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.