Punime në rrjet, OSHEE njoftim për ndërprerjen e energjisë, zonat dhe oraret

26/05/2019 - 10:10

Disa zona të Tiranës do të mbesin sot pa energji elektrike për disa orë, kjo për shkak të punimeve që po bëhen në rrjet.

Sipas OSHEE, të hënën do të punohet në 8 kabina në disa zona të kryeqytetit, e për pasojë do të ketë mungesë të energjisë elektrike.

Zonat dhe oraret se kur do të ndërpritet energjia elektrike:

Vijojnë në Tiranë punimet për investimin në kabinat elektrike.

27 maj, punime në 8 kabina

Kabina “Jora dhe Palushi”, ora 09:00-15:00

pa energji rruga “Teodor Keko” pjesërisht, tek Astiri

Kabina “Koceket”, ora 09:00-15:00

pa energji zona tek kthesa e Kamzës pjesërisht

Kabina “Ali Baushi 1”, ora 09:00-15:00

pa energji rruga “Kadri Roshi” pjesërisht

Kabina “Laprake 6”, ora 09:00-16:00

pa energji rruga “Riza Cuka” pjesërisht, rruga “Lord Bajron” pjesërisht

Kabina “Allias 2”, ora 09:00-15:00

pa energji rruga “Shyqyri Peza” pjesërisht, në Allias

Kabina 6 “Medreseja”, ora 9:30-15:00

pa energji rruga e Dibrës pjesërisht, tek Medreseja

kabina “Mine Peza 6/1”, ora 9:30-15:00

pa energji zona midis rrugës së Durrësit pjesërisht dhe rrugës “Mine Peza” pjesërisht

Kabina “Tripod”, ora 09:00-15:00

pa energji rruga “Mentor Xhemali” pjesërisht

28 maj, do të punohet në 6 kabina

kabina “Siri Kodra 2”, ora 9:30-15:00

pa energji zona midis rrugës “Karl Gega”  dhe rrugës “Siri Kodra” pjesërisht

kabina “Usluga” ora 09:30-15:00

zona pranë ish-stacionit të Trenit, tek Ish Fidanishtja

Kabina “Malajzjan 1”, ora 09:00-15:00

pa energji rruga “Allaman Dervishi” pjesërisht, tek Pallatt e Malajzjanit

Kabina “Shkreli”, ora 09:00-16:00

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Profesor Frederik Tilmann, drejtues i sektorit të sizmologjisë në Qendrën gjermane të Studimeve Gjeologjike (GFZ) në Potsdam mbi arsyet e

Dy ditë pas lëkundjeve të frikshme të tërmetit që goditën Durrësin, rritet edhe më shumë numri i banesave të dëmtuara.

Ambasade gjermane në Tiranë shprehet e tronditur për lëkundjet sizmike që tronditën vendin përgjatë fundjavës.

Gazetarja e shoqëruar mbrëmjen e djeshme në Polici, Daniela Grrica, e medias “Shekulli Online” ka reaguar pas akzuave që i janë bërë se k

Rreth 100 banorë të Durrësit kanë qëndruar në çadrat e vendosura të stadiumit “Niko Dovana”, deri rreth 01:00 të mëngjesit të sotëm.

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të karakterizohet nga altnernime kthjellimesh dhe vranësirash.

Pas tërmetit që ra mbrëmjen e së dielës në orën 22:08 dhe alarmit të rremë që u përhap për një tërmet të fuqishëm pasardhës, çka bëri që

Një tërmet i rënë rreth orës 22:08 ka rikthyer edhe një herë frikën tek qytetarët.