Rama: Ju tregoj historinë më të dhimbshme të bixhozit

16/11/2018 - 22:09

Pasi pa historinë e Vasilit, shefi i qeverisë Edi Rama tregoi në studion e shqiptarëve në News24 një histori që i kishte mbetur në mendje.

“Duke e dëgjuar historinë e Vasilit, mu kujtua historia një familjeje që e kam njohur vetë. Është e pabesueshme, djali ishte përfshire në bixhoz shumë fort, babai përballej me borxhet e djalit. Në një moment të caktuar u mblodhën shumë borxhe, sa familja u detyrua ta hiqte djalin nga vendi, rrezikonte nga njerëzit që kërkonin lekë.

E çuan djalin jashtë por ra babai në kurthin e këtij vesi. Nga dëshpërimi, u futën në bixhoz, humbën shtëpinë, ata janë jashtë. Nusja e djalit dhe fëmija janë këtu në Shqipëri. Jetojnë në kushte shumë të vështira. Humbën biznesin dhe shtëpinë çdo gjë”,- tregoi Rama në studio.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak orë përpara protestës së opozitës së bashkuar, Ambasada Italiane u ka bërë thirrje qytetarëve që të shmangin grumbullimet dhe turmat

Banorët e Unazës së Durrësit kanë protestuar duke kërkuar vendosjen e një mbikalimi që i ndihmon ata për të kaluar nga njëra anë e rrugës

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku paralajmëroi së fundmi planet e afërta të qeverisë “Rama” për dhënien me konce

Pjesa e parë e ditës do të dominohet nga mot kryesisht i kthjellët në të gjithë vendin, por në zonat malore herë pas here do të ketë kali

Krahas vizitës në bashkinë e Durrësit dhe PS-në lokale, ministrja e Arsimit Besa Shahini ka zhvilluar një takim edhe në UAMD.

Përfaqësues të Strukturës së Investimeve për Ballkanin Perëndimor ( WBIF), Komisionit Europian dhe BERZH, kanë zhvilluar një vizitë në Po

Pavarësisht nga disa informata se Paketa e Zgjerimit 2019 do të shtyhet, Ballkani Perëndimor Evropian zbulon se miratimi dhe publikimi i

Ministria e Arsimit, Besa Shahini, ka zhvilluar pasditen e sotme një takim në selinë e Partisë Socialiste në Durrës për të diskutuar mbi

Dyzet të rinj nga i tërë Ballkani Perëndimor u mblodhën, më 23 maj 2019, në Tiranë, për të marrë pjesë në “Shtigje Rinore 2019”.

Më 26 maj në Itali do të zhvillohen zgjedhjet administrative, datë kjo që përkon me zgjedhjet në parlamentin europian.