Rama mburret me shërbimet online, por çfarë ndodhi në Durrës pas largimit të kryeministrit (VIDEO)

22/09/2020 - 16:43

Paraditen e kësaj të marte, kryeministri Edi Rama njoftoi përmes një Live në Facebook se vizitoi zyrat e Institutit të Sigurimeve Shoqërore Durrës.

I paraprirë nga ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, kryeministri nuk harroi të vinte maskën, (ashtu siç vetë ka urdhëruar) teksa futej në ambientet e brendshme të këtij institucioni për të vërtetuar se tashmë durrsakët janë me një problem më pak në jetën e tyre pasi radhët janë eleminuar në sajë të shërbimeve online.

"SIÇ E SHIKONI NUK KA RADHË!", i tha ministrja.

U bind Rama edhe vetë Denaj nga ajo çfarë tha dhe më pas vijoi të përsëriste ato çfarë kishte mësuar përmendësh, shifrat e aplikimeve dhe shifrat e radhëve e sorollatjeve të pafundme, tashmë të zhdukura falë reformave të qeverisë.

Në gjithë këto vite që Partia Socialiste është në pushtet, të gjithë jemi të bindur për një fakt; Shqipëria është më e bukur përmes ERTV-së së kryeministrit, pasi realiteti flet ndryshe.

Pak orë pasi Rama u largua nga ISSH Durrës, në derën e këtij institucioni shfaqen një grumbull të moshuarish të cilët presin të tërheqin pensionin.

Dhe siç duket në videon e mbërritur në redaksinë e "DurrësLajm" nga Denis Simaku radhët sërish u shfaqën sa hap e mbyll sytë dhe masat anticovid nuk respektohen!

Nga propaganda që na serviret në rrjete sociale ndër vite dhe që e besojnë vetëm komentuesit me faqe fallco në Facebook, nuk ka ardhur asnjë e mirë.

Dihet, se në një institucion që do të vijë kryeministri nuk mund të ketë parregullsi dhe radhë.

E vetmja e mirë që ka ndodhur për Durrësin në të tilla raste, është larja dhe pastrimi i rrugëve me themeli një natë para se Rama të vijë e të mburret me arritjen e radhës..

G.D.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

SPAK del kundër arrestimit të gjashtë oficerëve të Policisë Kufitare Durrës, të cilët një vit më parë u panë si të korruptuar, teksa po u

Kryetari i njësisë administrative Ishëm, Kadri Gjyli ka reaguar lidhur me denoncimin e qytetarit Altin Bushi se banesa e tij është dëmtua

Nesër ndryshon ora, teksa në 03:00, akrepat do të zëvendësohen një orë pas, duke shënuar orën 02:00.

Vijojnë të jenë të larta shifrat e Covid 19 në vendin tonë, teksa në 24 orët e fundit janë regjistruar 4 humbje jete dhe 302 raste të rej

Gjatë kontrolleve në ambiente të ndryshme në të gjithë vendin, shërbimet e Policisë kanë konstatuar se shumica e qytetarëve i kishin vend

Duke filluar nga dita e hënë, datë 26 tetor do të nisë edhe dejivimi i trafikut në ish-sheshin “Shqiponja”, pasi po vijojnë punimet për n

Duke nisur nga viti 2021, të gjithë drejtuesit e mjeteve do të mund të pajisen me një leje të re qarkullimi, e miratuar së fundmi nga Min

Kur kanë kaluar më shumë se një javë nga vendosja e maskës me detyrim, duket se qytetarët nuk janë ndërgjegjësuar mjaftueshëm për ta mbaj

Familja Bushi në fshatin Bizë të Ishmit prej 11 muajsh jeton në kontejner, të cilin e ka siguruar vetë pasi banesa është dëmtuar nga tërm

Grevistet e Ballshit, në ditën e dhjetë të grevës, bëjnë me dije se jo vetëm nuk do të tërhiqen, por do iu bashkohen edhe fëmijët e tyre.