Rama shkarkon 6 drejtorë tek Hipoteka dhe ALUIZNI

Postuar: 14/06/2018 - 19:29

   Gjatë një mbledhjeje me drejtorët e Hipotekës dhe ALUIZNI-t, kryeministri Edi Rama ka shkarkuar 6 prej tyre.

Mësohet se janë pushuar nga puna 4 drejtorë nga Hipoteka dhe 2 nga ALUIZNI, ndërsa mësohet se arsyeja ka qenë për performancë të dobët në punë.

Rama ka theksuar disa herë gjatë turit të llogaridhënies, se do të shkarkohen nga puna të gjithë ata punonjës të administratës që nuk përmbushin kërkesat e qytetarëve dhe që nuk janë në nivelet e duhura profesionale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një tërmet ka rënë mbrëmjen e sotme, në orën 21:04 në Gjirin e Lalzit.

   Në qarkun e Durrësit, fillimi i këtij viti të ri shkollor solli edhe bashkimin e disa shkollave me qëllim eliminimin e fenomenit të kl

   Në të ardhmen, të gjitha rrugët të cilat kanë standardet e një autostrade do të jenë me pagesë.

Prej ditës së hënë, nxënësit kanë nisur vitin e ri shkollor në të gjithë Shqipërinë.

Bie kërkesa për gjykim të shkurtuar për dy kushërinjtë, Dejvi dhe Eugen Bitraj të cilët akuzohen për vrasjen e Marvi Mihalit.

Drejtoresha e Open Date Albania, Arianita Brahaj përmes një statusi në Facebook, tregon një histori kërcënimi nga një biznesmen.

Ujësjellës Kanalizime Durrës ka njoftuar sot se ditën e nesërme (datë 19.9.2018) qyteti do të vuajë mungesën e uji të pijshëm.

Barba Bala, një prej banorëvë autoktonë të Himarës, që së bashku me 4 djemtë e tij u zhvendosën nga Himara në Jalë në 1990-n, në një inte

Ambasada Amerikane në Tiranë i ka uruar rrugë të mbarë ambasadorit Donald Lu pas përfundimi të mandatit të tij në vendin tonë.

Lajmi se avionët e "Air Albania" do të mbajnë emrat e poetëve të shquar kombëtarë, u prit me kritika nga politika se kjo ishte një ide e