Rasti në shkollën në Arapaj, grupi hetimor: Nuk ka përdhunim, si ndodhi ngjarja!

19/07/2019 - 12:22

Në lidhje me ngjarjen e rëndë të bërë publike sot, ku sipas banorëve të zonës së Arapajve në Durrës, kishte ndodhur një përdhunim në grup në shkollën “Myslim Hida” ndaj një vajze 8-vjeçare, burime nga grupi hetimor kanë bërë me dije se në fakt kemi të bëjmë vetëm me ngacmim seksual.

Në ngjarje janë janë përfshirë dy djem të moshës 13 dhe 16 vjeç. Një ditë pas ngjarjes, ka qenë nëna e të miturës që iu drejtua policisë ku bëri denoncimin, pasi i kishin thënë banorë të fshatit se vajzën e saj e kishin marrë pëmes mashtrimit dy djem.

Nga marrja në pyetje e të miturës në prani të psikologes, punonjes sociale dhe OPGJ-së, është mësuar se dy djemtë e kanë marrë në tarracën e shkollës ku kanë kryer ngacmim seksual.

Rezulton që policia, kryerjen e veprimeve hetimore e ka çuar në prokurori dhe në gjykatë. Ishte Gjykata ajo që kërkoi menjëherë ekzaminimin mjeko-ligjor të vajzës 8-vjeçare, nga e cila rezulton e padefloruar.

Burime zyrtare thanë për “DurrësLajm” se gjykata ka dhënë 20 ditë burg për 16-vjeçarin e akuzuar për ngacmim seksual dhe është transferuar në burgun e të miturve në Kavajë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Finalizohet faza e dytë e operacioni policor të koduar “Driloni”.

Situatë e rënduar në Kakavijë! Prej ditës së djeshme e deri sot, radha e automjeteve të qytetarëve që duan të kalojnë nëpërmjet pikës Kuf

Sot parashikohet mot i kthjellët me temperatura të larta, ndërsa në zonat malore do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat mund të

Shqipëria është vendi europian me pikëzimin më të lartë sa i takon riskut të pastrimit të parave dhe terrozimit pas Turqisë.

Në brigjet shqiptare është ankoruar dy ditët e fundit anija ushtarake Ucka, e cila ka pasur në bordin e saj familjen presidenciale kroate

Pasditen e së mërkurës “Youth in progress” në bashkëpunim me Kryqin e Kyq Shqiptar, dega Durrës, zhvilluan një aktivitet në kuadër të 12

Prokuroria iu bind urdhrit të gjykatës dhe dorëzoi në shkallën e pare dosjen e pagëzuar si “Toyota Yaris”, ku në përfundim të hetimeve vl

Edhe dita e nesërme do të jetë me temperatura të larta në pjesën më të madhe të vendit tonë. Ndërsa sot temperaturat kanë shkuar deri në

Ministrja e Arsimit Besa Shahini, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan për ndarjen nga jeta për shkak të koronavirusit të një mësu