Redjan Rraja kërkon në Apel lirimin nga paraburgimi

08/11/2019 - 12:51

Avokati i Redjan Rrajës ka ankimuar në Apel masën "Arrest me burg" ndaj klientit të tij.

Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi masën e sigurisë "Arrest me burg" për Redjan Rrajën, i vetmi person i arrestuar për atentatin e 1 nëntorit në Durrës, ku mbeti i plagosur prokurori Arjan Ndoja, miku i tij Pëllumb Muharremi dhe Andi Maloku i cili humbi jetën pas 6 ditësh.

Ndërkohë burimet bëjnë me dije se gjatë natës është ushtruar kontroll në banesën e një personi në Lushnje i cili dyshohet se mund të ketë lidhje me 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këshilli Bashkiak i Tiranës ka pranuar akt-konstatimin e Institutit të Ndërtimit që e shpall të pabanueshme Godinën nr.15 në Qytetin Stud

Zgjidhet sot Kryeprokurori i ri i Përgjithshëm.

Banorët e një pallati 13-katësh në lagjjen numër 5 në Durrës janë hedhur në protestë, pasi sipas tyre askush nuk po kthen vëmëndjen nga 6

Biznesmeni Hazir Gashi, pallatet e të cilit janë dëmtuar rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit i është përgjigjur shqetësimit të banorëve të Du

Teksa vijon inspektimi i objekteve të dëmtuara në Durrës nga grupet e inspektimit, OSHEE ka shpërndarë në terren 9 grupe, 3 prej të cilav

Vijon përditësimin i të dhënave dhe bilancin paraprak të punës deri në orën 12:00 të ditës së sotme në bashkitë Durrës, Krujë, Shijak, Ku

Është zhvilluar këtë të enjte në institucionin e Presidencës shorti për zgjedhjen e anëtarëve të KED.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë Prokuroren e Krimeve të Rënda, Doloreza Musabelliu.

Këto foto të ngjashme si në kampet e emigrantëve apo kampet e të ikurve nga lufta, janë shkrepur nga fotografët e LSA në Manzë të Durrësi

Pas 4 orësh nën rrënoja, Lavdosh Petoshati, sipërmarrës nga Durrësi, lutej për jetën dhe falenderonte Zotin që familja e tij, një kat më