Regjistrohet lëkundje sizmike, pason dy tërmetet e një dite më parë

Postuar: 25/02/2018 - 11:54

   Një lëkundje sizmike është regjistruar në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme.

Sipas institutit të Gjeoshkencave, lëkundja ka qenë me manjitudë 2.5 ballë dhe është regjistruar 7 km në perëndim të Librazhit.

Thellësia e lëkundjes sizmike ka qenë shumë afër sipërfaqes, vetëm 1 km

Kjo lëkundje pason dy tërmete të tjera të regjistruara gjatë ditës së djeshme, njëri me manjitudë 3 ballë dhe tjetri 2.3 ballë, të dy me epiqendër në afërsi të Kukësit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për pjesën e parë të ditës së sotme parashikohet mot i kthjellët, ndërsa pjesa e dytë e ditës do të vijojë me kthjellime dhe vranësira ka

   Ish-drejtori i ALUIZNI-t në Durrës, Flamur Gjuzi ka humbur një njeri të dashur.

   Një tërmet ka rënë mbrëmjen e sotme, në orën 21:04 në Gjirin e Lalzit.

   Në qarkun e Durrësit, fillimi i këtij viti të ri shkollor solli edhe bashkimin e disa shkollave me qëllim eliminimin e fenomenit të kl

   Në të ardhmen, të gjitha rrugët të cilat kanë standardet e një autostrade do të jenë me pagesë.

Prej ditës së hënë, nxënësit kanë nisur vitin e ri shkollor në të gjithë Shqipërinë.

Bie kërkesa për gjykim të shkurtuar për dy kushërinjtë, Dejvi dhe Eugen Bitraj të cilët akuzohen për vrasjen e Marvi Mihalit.

Drejtoresha e Open Date Albania, Arianita Brahaj përmes një statusi në Facebook, tregon një histori kërcënimi nga një biznesmen.

Ujësjellës Kanalizime Durrës ka njoftuar sot se ditën e nesërme (datë 19.9.2018) qyteti do të vuajë mungesën e uji të pijshëm.

Barba Bala, një prej banorëvë autoktonë të Himarës, që së bashku me 4 djemtë e tij u zhvendosën nga Himara në Jalë në 1990-n, në një inte