Regjistrohet lëkundje tjetër sizmike, ja ku është epiqendra

18/07/2018 - 19:21

   Regjistrohet një tjetër lëkundje sizmike, këtë herë në Kavajë.

Sipas IGJEUM, tërmeti ka ndodhur në orën 15. 50 dhe ka pasur manjitudë 2.8 ballë.

Ky tërmet pason atë të orëve të para të mëngjesit, me manjitudë 1.4 ballë dhe epiqendër në fshatin Kuraten, Durrës.

Lëkundja sizmike me intensitet të dobët është regjistruar në orën 3.54 të mëngjësit.

Një ditë më parë, tërmeti 4.7 ballë me epiqendër në Rrogozhinë, shkaktoi lëkundje të ndjeshme të tokës kryesisht në Shqipërinë e Mesme, në qytetet Tiranë dhe Durrës, duke shkaktuar momente frike tek banorët.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një ceremoni të zhvilluar në Tiranë, u finalizua sot negocimi për Marrëveshjen e Mirëmbajtjes midis TAP-it dhe shoqërisë së përbashkët

Pas ambasadës amerikane në Tiranë, edhe ajo gjermane ka përshëndetur vendimin e Krimeve të Rënda për dënimin e grupit të Shullazit me 55

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka ushtruar kontroll në tregun e hapur (Markatë), Bashkia Elbasan ku ka konstatuar disa subjekte që tregto

Dënimin me 14 vite burg për Emiljano Shullazin dhe në total 55 vite për gjithë bandën e tij, Ambasada Amerikane në Tiranë e shikon si një

Gazetarja e kronikës së zezë, Anila Hoxha në një postim në faqen e Facebook-ut ka zbardhur disa nga prapaskenat, që sipas saj, çuan në an

Drejtoria e Antimafias e Antiterrorizmit italian ka ekzekutuar mëngjesin e sotëm një mega operacion i cili ka çuar në shkatërrimin e një

Këta janë 8 personat në kërkim me rrezikshmëri shumë të lartë në qarkun e Vlorës, të dënuar me burgim të përjetshëm dhe me 25 vjet burg.

Mbetemi në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke ndikuar mot të kthjellët në Shqipëri.

5 prioritetet kyçe mbeten çështjet kryesore për Bashkimin Europian, kur vjen puna tek rruga që duhet të bëjë Shqipëria drejt anëtarësimit

Pas protestës që u zhvillua në zonën e Astirit nga banorë të cilët preken nga projekti i Unazës së Re, disa prej tyre janë shoqëruar në k