Regjistrohet rasti i parë i prekur nga koronavirusi në Shijak

05/07/2020 - 09:38

Konfirmohet rasti i parë i prekur me Covid-19 në Shijak. Bëhet fjalë për një grua që ka ardhur këto ditë nga vendi fqinjë, Itali dhe banon në Sallmone.

Gjatë të gjithë kësaj periudhe, pavarësisht afërsisë me Durrësin dhe Sukthin, Shijaku kishte mundur të qëndronte jashtë listës së qyteteve me raste pozitive me Covid-19.

Dy javët e fundit vendi ynë ka regjistruar shifra të larta të të prekurve me Covid-19, ndërsa për çdo ditë janë regjistruar 2-3 vdekje të personave të infektuar me koronavirus.   

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në katër shkolla 9-vjeçare dhe të mesme të Durrësit posti i drejtorit është vakant, për këtë arsye janë shpallur procedurat e konkurimit

Pas shpërthimit të pandemisë gjimnazi “Petro Nini Luarasi” dyert e shkollës i hapi vetëm në ditët kur u zhvilluan provimet e maturës.

Kolegjet dhe universitetet amerikane kanë muaj që diskutojnë për mënyrën më të sigurtë të mësimdhënies duke ndryshuar disa herë planet pa

Pandemia e Covid-19 në Shqipëri pritet të shtoje papunësinë dhe të verë në sprovë kapacitetet në sistemin shëndetësor. Këto janë gjetjet

Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj dhe kryebashkiakja e Durrësit, Emiriana Sako kanë inspektuar sot punimet në një nga kantieret e ndër

Stuhia dhe reshjet e dendura të mëngjesit të sotëm, kanë pasur edhe anën e tyre pozitive.

Në kulmin e pandemisë Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit e drejtuar nga Mirlinda Karçanaj ka vendosur të hapë një tjetër

Ministria e Mbrojtjes do të vijojë ofrimin e bursave të plota, për studimet në akademitë ushtarake jashtë vendit, konkretisht në Turqi, k

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e fundit lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.