Reshje shiu e bore, ARRSH: Akset rrugore kombëtare janë të kalueshme, ja ku duhen përdorur zinxhirët

14/12/2019 - 13:08

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se të gjitha akset rrugore kombëtare janë të kalueshme, ndërsa apelon drejtuesit e mjeteve të vogla të përdorin zinxhirë në rrugën e Dardhës, qarku Korçë.

Sipas ARRSH-së, në qarkun Korçë gjatë natës ka patur reshje shiu dhe bore.

“Po punohet në aksin Qafa e Qarrit-Korçë-Ersekë, në rrugën e Dardhës dhe atë të Voskopojës për pastrimin e rrugës. Nuk ka probleme në qarkullim e mjeteve në të gjitha akset kombëtare”, thuhet në njoftimin e ARRSH-së.

Po ashtu, bëhet e ditur se puna do të vazhdojë pa ndërprerje gjatë ditës nga kontraktorët e mirëmbajtjes, nisur edhe nga parashikimet e motit për orët në vijim.

“Drejtuesit e mjeteve që zgjedhin të kalojnë këto akse të tregohen të kujdesshëm, të respektojnë sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore”, thuhet në njoftim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zbardhet vjedhja nën kërcënimin e armës së xhiros ditore të një lokali në Krujë dy ditë më parë. 

Zbardhet vjedhja nën kërcënimin e armës së xhiros ditore të një lokali në Krujë dy ditë më parë. 

Sot shënohen 9 vite nga ngjarja tragjike e 21 Janarit, kur katër persona mbetën të vrarë në bulevard gjatë një proteste.

Moti i qëndrueshëm dhe me diell do të shoqërojë ditën e sotme territorin shqiptar, ku në zonat malore do të ketë vranësira të herë pas he

Një pacient shqiptar qëndroi jo më shumë se 5.5 ditë i shtruar në spital, thuajse gjysma e ditëve të qëndrimit të të sëmurëve në vendet e

Me ndërhyrjen amerikane u arrit marrëveshja për vendosjen e një linje ajrore mes Beogradit dhe Prishtinës.

Nga një zonë në tjetrën, në Durrës dëmet e tërmetit të 26 nëntorit janë të pranishme ngado.

Gjykata e Fierit liroi sot nga burgu një tjetër person të rrezikshëm, pjesëtar të të ashtuquajturës “Banda e Durrësit”. Bëhet fjalë për s

Gjyqtari Piro Sota i gjykatës së Fierit ka liruar nga burgu një tjetër person të rrezikshëm, shtetasin Sardian Sulejmani pjesëtar të "Ban