Rikthehen reshjet, si do të jenë temperaturat nesër

Postuar: 13/12/2017 - 20:37

   Veriu i vendit është përfshirë sot nga reshjet e dendura të shiut. Reshjet kanë filluar në orët e para të mbrëmjes dhe pritet të vijojnë edhe gjatë natës, duke shtuar dhe intensitetin e tyre.

Siç njoftojnë edhe metereologët, intensiteti më i lartë i reshjeve do të jetë në very, ndërkohë që ditën e nesërme temperaturat pritet të ulen me rreth 2-3 gradë.

 “Vranësirat fuqizohen në orët e vona të pasdites në të gjithë territorin duke gjeneruar shira me intensitet të ulët deri mesatar në zonat Veriore dhe pjesërisht në Qendër ndërsa shira të dobët në zonat Jugore. Ndersa parashikohen reshje te pakta debore ne zonat e thella malore sepse temperaturat mbeten relativisht te larta. Pas mesnatës shirat ndalojnë në pjesën më të madhe të territorit ndërsa mbeten prezente në formën e shirave të përkohshëm në zona të izoluara të Qendrës dhe Juglindjes.

Temperaturat e ajrit kanë vijuar të larta edhe gjatë ditës së mërkurë, ndërsa e dita e enjte, sjell një rënie me 2 – 3°C të temperaturave gjatë mëngjesit e mesditës duke bërë që ekstremumet termike të luhaten nga 2°C mëngjesi në zonat e thella malore në 16 – 17°C, temperaturat më të larta gjatë mesditës në zonat Jugperëndimore”, njofton Meteoalb.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Në një kohë kur Anna Nordstrom, vajza e biznesmenit të ndjerë Vebi Veliaj, ka fituar dëshminë e trashëgimisë në gjykatën e Tiranës, dh

   Një 18-vjeçare nga Shqipëria është krenaria e kolegjit St. Francis në Brooklyn për këtë vit.

   Metodi Marku, shprehet se fundjava do të shoqerohet me reshje të dendura shiu të cilat mund të shkaktojnë përmbytje sidomos në zonën e

   Shërbimi i Urgjencës në Pediatrinë e QSUT po përballet me një fluks tepër të lartë urgjencash, pasi për shkak të gripit sezonal, numri

   Ditën e sotme, Departamenti i Pedagogjisë i FE të UAMD-së organizoi në Muzeun Arkelogjik të qytetit të Durrësit, workshop-in “Gjer

   Arrin në 20 numri i të prekurve nga virusi i fruthit në vendin tonë.

Detaje të reja janë mësuar sa i përkes sasisë së heroinës që u kap në autobusin e linjës Korçë – Selanik gjatë kontrollit në Kapshticë.

Flutura Kona, kryetare e grupit të Këshilltarëve të LSi- së në Këshillin Bashkiak të Durrësit, është shprehur kundër ndërtimit të projekt

Ministria e Drejtësisë me qëllim përmirësimin e kushteve dhe rritjen e parametrave të sigurisë në Institucionet e Ekzekutimit të Vendimev

Pas tentativës dhe kërcënimit se nëse nuk do të takonte Arta Markun do të vetëflijohej, kryeprokurorja ka pritur në një takim një çift ng