Rikthehet dimri/ Ja çfarë ndodh me temperaturat javën e ardhshme

10/02/2019 - 17:55

Orët e para të së hënës rikthejnë reshjet në pjesën më të madhe të vendit.

Temperaturat extremale të ajrit do të luhaten nga -4°C minimumi në zonat malore deri 17°C vlera më e lartë në rang territori.

Duke filluar nga dita e nesërme, do të kemi sërish rënie të temperaturave në të dyja ekstremet.

Ndërkohë, nga dita e martë e në vazhdim temperaturat minimale do të bien nën zero gradë, si dhe do të kemi rikthim të shirave në të gjithë territorin.

Një ditë më parë, Drejtoria e Pergjithshme Detare informoi lundërtarët dhe pronaret e mjeteve detare, që ditën e hënë bregdeti do të përfshihet nga erëra me shpejtësi deri 60 km/h nga drejtimi Jug-JugPerendim, forca detit 7 shkalla Boufort, në det të hapur. 

Kjo drejtori u bëri apel të gjithë subjekteve që ushtrojnë veprimtari në fushen e detarisë të marrin masa për sigurimin e mjeteve në porte dhe të rrisin shkallën e gatishmërisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata Administrative e Apelit vendosi të enjten në dhomën e këshillimi t’i hapë rrugën përfundimit të projektit “Veliera”, duke pushuar

Një grup mbështetësish të PD-së, janë grumbullua për të pritur me protestë kryeministrin Edi Rama në Gjirokastër. 

Disa zona në Tiranë do të jenë pa energji elektrike sot, për shkak të punimeve që po bëhen për instalimin e rrjetit 20 kv në një kabinë q

Këshilli i Lartë i Prokurorisë është mbledhur për të diskutuar edhe kërkesën e grupeve parlamentare të opozitës për shkarkimin e Arta Mar

Ish-zëvendësministri i Arsimit, Taulant Muka, vijon me denoncimet e tij lidhur me plagjiaturat në doktoratura apo artikuj shkencorë.

Polici nga Dukagjini Berhan Bajrakurti, me gjasë pritet të lerë qelinë ditën e sotme pasi ka rezultuar se personi që ai ka bërë filmimin

Vijojnë kontrollet për evidentimin dhe ndëshkimin e rasteve të zhvillimit të palejuar të lojërave të fatit.

Ardhja e një sistemi vranësirash do të kushtëzojë mot me vranësira të shpeshta dhe alternime kthjellimesh në pjesën më të madhe të vendit

Baton Haxhiu ka bërë një deklaratë të papritur këtë mbrëmje, kur ka komentuar situatën politike në vend, pas djegies së mandateve nga dep