Rikthehet 'tmerri' i përmbytjes së rrugëve në Durrës (VIDEO+FOTO)

Postuar: 19/03/2018 - 08:46

Rikthehet tmerri i përmbytjes së rrugëve në qytetin e Durrësit.

Reshjet e dendura të shiut që ranë mëngjesin e kësaj të hëne, kanë shkaktuar probleme në rrugë të ndryshme të qytetit që janë aktualisht nën pushtetin e ujit.

Vështirësi hasin si drejtuesit e mjeteve, akoma dhe më shumë këmbësorët që e kanë të pamundur të kalojnë rrugët nga një krah në tjetrin.

Të gjitha zonat kryesore të qytetit, shëtitorja “Taulantia”, rruga “Aleksandër Goga”, zona te stadiumi, te stacioni i trenit, lagja nr.13, Shkozeti etj. janë të gjitha nën ujë, i cili ka kaluar mbi nivelin e trotuareve.

Ndërsa në Currila është bllokuar rruga për shkak të rrëshqitjes së dherave, duke bërë që qarkullimi i mjeteve të devijojë vetëm në një korsi.

Shihni pamjet filmike të xhiruara nga “DurrësLajm”.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nga koha kur iu rikthye sistemit të drejtësisë, deri sa doli para Vettingut, Artan Zeneli, gjyqtar i Gjykatës së Lartë, ka shtuar gati dy

Nuk kthehet në detyrë gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Fatos Lulo!

   Një rrebesh shiu ka goditur Gjirin e Lalzit në mesditë, duke detyruar pushuesit të rrëmbejnë rrobat e të largohen me nxitim nga plazhi

   IGJEUM (Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit) ka korrigjuar vetveten përsa I përket tërmetit të regjistruar ditën e

   Tirana, Durrësi dhe disa qytete të tjera janë lëkundur në orën 15.05, si pasojë e një tërmeti me magnitudë 4,5 ballë.

   Qytetarë durrsakë, familjarë, artistë të ardhur nga i gjithë vendi, deputetë dhe pushtetarë vendorë i kanë dhënë lamtumirën e fundit a

   Një tërmet ka goditur Durrësin dhe Tiranën rreth orës 15:05 minuta.

Liderët demokratë Sali Berisha dhe Lulzim Basha, së bashku me përfaqësuesit lokalë të PD-së, iu bashkuan homazheve dhe vendosën kurora me

Shpallen aplikimet për të ndjekur studimet në Akademinë e Sigurisë, Kolegji Profesional i Lartë, Kolegji i Policisë për "Patrullë të Përg

Tetë vjet pas ngjarjes së rëndë që tronditi Durrësin, ku tre persona u vranë në një lokal, (17-vjeçari Ani Curri, Luan Curri dhe Edmond S