“RODONI” te Kadastra e Durrësit/ Kapet njëri nga personat në kërkim

19/11/2019 - 11:39

Vijon operacioni policor i koduar “RODONI”,  për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e korrupsionit dhe falsifikimit të dokumenteve. Policia e Durrësit ka kapur dhe ndaluar një prej personave të shpallur në kërkim gjatë operacionit.

Bëhet fjalë për shtetasin: A.R., 32 vjeç, banues në Katund i Ri, Sukth, Durrës, i cili ka qenë në rolin e përfituesit

Për këtë shtetas, Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, ka caktuar masën e sigurisë "Arrest me burg" për veprën penale "Përvetësimi i parave ose mallrave që rrjedhin nga vepra penale ose veprimtaria kriminale", e kryer në bashkëpunim.

Më herët gjatë operacionit u arrestuan 18 persona dhe u shpallën në kërkim 3 të tjerë, mes të cilëve ish-drejtues të Hipotekës dhe zyrtarë të Kadastrës në Durrës.

NJOFTIMI I POLICISË

Vijon operacioni policor i  koduar “RODONI”,  për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e korrupsionit dhe falsifikimit të dokumenteve

Kapet dhe ndalohet një prej  personave të shpallur në kërkim gjatë operacionit.

Më herët  gjatë operacionit u arrestuan 18 persona dhe u shpallën në kërkim 3 të tjerë

Në vijim të operacionit policor të koduar Rodoni, Specialistët për Hetimin e Krimit  Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore Durrës, kapën dhe ndaluan  shtetasin: A.R., 32 vjeç, banues në Katund i Ri, Sukth, Durrës.

Për këtë shtetas Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, ka caktuar masën e sigurisë "Arrest me burg" për veprën penale " Përvetësimi i parave ose mallrave që rrjedhin nga vepra penale ose veprimtaria kriminale”, e kryer në bashkëpunim.

Vijon puna për kapjen e personave të tjerë të shpallur në kërkim.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg 56-vjeçarin me iniciale R.S., i cili akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj dy vajzave të mitur

Sot u zhvillua mbledhja e dytë e Komitetit Rajonal për Zhvillimin e Turizmit, nën drejtimin e Prefektit të Qarkut Durrës Roland Nasto, ku

COVID-19 futet në gjykatën e posaçme kundër krimit e korrupsionit duke pezulluar proceset gjyqësore për ditën e sotme, pasi ka prekur një

Ushtria shqiptare ka zhvilluar dje një operacion për pastrimin e ishullit të Sazanit nga municionet luftarake të depozituara atje ndër vi

Ambasada gjermane në Shqipëri paralajmëron qytetarët e saj lidhur me udhëtimet drejt vendit tonë duke paraqitur kornizën e situatës me pa

Nga 90 rastet e reja me koronavirus të identifikuar në të gjithë vendin, 15 janë regjistruar në Durrës.

Vijon të rritet frikshëm numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri, ku gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar një tjetër reko

SPAK-ut i shtohet një prokurore, pasi Kolegji i Posaçëm i Apelimit konfirmoi në detyrë prokuroren Manjola Kajana, duke e çuar në 13 numri

Në akuariumin e portit të Durrësit, u gjet sot i mbytur një person, në gjendje të dekompozuar.