Rrezikonin të këputeshin, priten dy palma në Durrës (VIDEO)

06/01/2020 - 16:02

Punonjësit e ndërmarrjes së pastrim-gjelbërimit në Durrës kanë prerë sot dy palma në lagjen nr.4 të qytetit, pasi mund të rrëzoheshin.

Mësohet se dy palmat pranë Kadastrës ishin të dëmtuara në trung dhe rrezikonin sigurinë e këmbësorëve dhe bizneseve në këtë zonë.

Një ditë më parë, një palmë u këput nga era e fortë në sheshin "Azem Hajdari", fatmirësisht pa shkaktuar të lënduar apo dëme.

Ndërsa më 24 dhjetor të 2019-ës, një tjetër palmë e këputur në këtë shesh shkaktoi plagosjen e dy kalimtarëve të rastësishëm, të cilët përfunduan në spital për shkak të lëndimeve të marra.

Duket se durrsakët tashmë duhet të ruajnë veten dhe automjetet e tyre nga pemët dekorative, të mbjella për të shtuar gjelbërimin e munguar nëpër qytet.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është shtyrë për në muajin shkurt publikimi i një metodologjie të re të Komisionit Evropian, e cila ka për qëllim të ndryshojë mënyrën e

Automjetet e policisë pritet që ti nënshtrohen një ndryshimi për sa i përket pamjes së jashtme.

Ambasadorja e re e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar për herë të parë si kryediplomate në vendin tonë.

OSBE-ja ka reaguar pas raportit të fundit të Transparency International për vitin 2019, i cili tregonte se vendi ynë ka humbur 7 pozicion

Gazetari Artan Hoxha dhe kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, pasditen e sotme kanë shkuar në SPAK për të dhënë shpjegime në lidhje me

Gazetari Artan Hoxha, i cili bëri publike videon ku kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla duket duke pirë kokainë, ka dalë nga prokuroria

Të tjera lëkundje tërmeti janë ndjerë pasditen e sotme, në orën 17.57. Epiqendra ka qenë në rrethin e Korçës.

Ditën e sotme, mediat raportuan se Ministria e Arsimit ka mbyllur shkollën “Saadi” që ushtronte aktivitet prej disa vitesh në Tiranë.

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj zhvilloi një vizitë në Akademinë e Sigurisë, ku bashkëbisedoi me studentë ekselentë të Policisë Krimi

Kryetari i bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla do të paraqitet sot pranë SPAK, pasi është thirrur për të dëshmuar nga prokurorët të cilët k