Rritet numri i të plagosurve nga shpërthimi, mes tyre një grua e huaj

13/01/2018 - 12:10

Informacionet më të fundit nga Shkodra thonë se është rritur numri i të plagosurve nga shpërthimi i eksplozivit në lagjen “Rus”.

Kështu, bëhet fjalë për 6 të plagosur, dy prej të cilëve janë në gjendje më të rëndë. Ata ndodhen në spitalin e qytetit ku po marrin mjekim. Sipas burimeve të ABC News, e plagosur ka mbetur edhe një grua nga Mali i Zi. Ndërsa njëri prej të plagosurve është Lulzim Kulla, i cili dyshohet se ka qenë objektiv i atentatit.

Lënda eksplozive ishte vendosur në një motorçikletë të parkuar aty pranë. Nga shpërthimi i fuqishëm u dëmtua edhe një fuoristradë dhe ambientet e një biznesi që ndodhej në katin e parë të ndërtesës. Deri tani nuk dihet kush ka qenë objektiv i atentatit me tritol. Policia është duke hetuar për të zbardhur ngjarjen. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Papa Francesku ka pritur sot në një audiencë private një delegacion të shtetit shqiptar të kryesuar nga kryetari i Kuvendit z.

Është shoqëruar me tensione dhe përplasje fizike me policinë protesta e banorëve të zonës së ‘Astirit’ në kryeqytet.

16 anije të mëdha turistike parashikohet të mbërrijnë në sezonet turistike 2019-2020 në portin e Durrësit.

Është shoqëruar me tensione dhe përplasje fizike me policinë protesta e banorëve të zonës së ‘Astirit’ në kryeqytet.

Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit Vendor në bashkinë Durrës, nën drejtimin e zotit Ardian Halili, i emëruar kohët e fundit në 

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur përgatitjen e zgjedhjeve vendore me dy anëtarë mangut.

Drejtori i Përgjithshëm i Hekurudhës Shqiptare, Ani Dyrmishi, ka reaguar sërish për pakon e dyshimtë, me lëndë artizanale që u gjet mëngj

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka një thirrje për banorët e Astirit që preken nga ndërtimi i Unazës së Re.

Sipas parashikimit të Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.

Moti i keq që me reshje bore dhe erë të fortë kryesisht në zonat malore, ka shkaktuar defekte në rrjetin elektrik të shpërndarjes, duke l