Sapo mori detyrën, Sako: Nesër, aksion të gjerë pastrimi në Durrës

02/08/2019 - 20:25

Dita e shtunë nuk do të jetë ditë pushimi për stafin e bashkisë Durrës.

Sapo mori detyrën, kryebashkiakja e re Valbona Sako ka njoftuar një aksion të gjerë pastrimi në të gjithë Durrësin.

Aksioni pritet të përqendrohet në disa zona të qytetit, megjithëse nuk dihen detaje më të hollësishme. Gjithçka duket se do të zbardhet ditën e nesërme.

Stafi i bashkisë është njoftuar nga Drejtoria e Burimeve Njerëzore që të paraqitet nesër në punë, në orën 08.00.

Durrësi këtë muaj përballet me një fluks të shtuar turistësh vendas dhe të huaj, pasi jemi në kulmin e sezonit turistik dhe imazhi që duhet të përcjellë tek vizitorët duhet të jetë ai i një qyteti të pastër dhe mikpritës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një studim i ri ka zbuluar se rreziku për obezitet tek fëmijët rritet kur flenë gjumë vonë.

Në portin e Durrësit janë prenotuar 20 kroçera dhe veliera për sezonin e ardhshëm turistik.

Detaje të reja janë zbardhur nga rrëmbimi dhe më pas vrasje e Jan Prengës më 17 janar në qytetin e Kamzës.

Zbardhen konkluzionet përfundimtare për anëtarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë Besnik Cani, i cili doli para Kolegjit të Posaçëm i

Tetë kandidatët për Kreun e Byrosë Kombëtare të hetimit do ti nënshtrohet testit të Poligrafit ose makinës të së vërtetës.

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor me anë të një njoftimi në Facebook, ka bërë të ditur se me ndryshimet e ligji

“Ndërtim i 2 mijë shtëpive”, është premtimi i Emirateve të Bashkuara për Shqipërinë në seancën e dytë të Konferencës së Donatorëve.

Policia Bashkiake njofton të gjithë qytetarët se të dielën më 23.02.2020 do të zhvillohet aktiviteti “Një hap për Durrësin”, pranë sheshi

Ndahet nga jeta biznesmeni i njohur në fushën e ndërtimit, Nystret Selmani. Selmani vuante prej pak kohesh nga një sëmundje e rëndë.

Sipas MeteoAlb, kushte e qëndrueshme të motit vijojnë në territorin shqiptar duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese në pjesën më t