Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Së shpejti nis vaksinimi Covid-19 edhe në Durrës (FOTO & VIDEO)

01/03/2021 - 15:58

Shumë shpejt fushata e vaksinimit për Covid-19 nis edhe në Durrës. Pasditen e sotme, ashtu siç duket qartë në fotot dhe pamjet filmike që “DurrësLajm” po publikon, kanë mbërritur materialet për fushatën e vaksinimit “Shqipëria buzëqesh” në pallatin e sportit "Ramazan Njala".

Durrësi pritet të jetë qyteti i radhës pas Tiranës, Shkodrës, Vlorës, Korçës etj, ku stafet mjekësore dhe personat mbi 80 vjeç do të vaksinohen si masë parandaluese nga prekja nga virusi i rrezikshëm.

Në mars pritet të nisë vaksinimi edhe për personat nën 65 vjeç. Ministrja Manastirliu tha të dielën se brenda 10-ditëshit të parë të marsit do të mbërrijnë 14 mijë doza vaksine nga kompania “AstraZeneca”.

Nga ana tjetër sot pritet të mbërrijë edhe dërgesa e tretë nga kompania amerikane “Pfzier”.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këshilli Bashkiak Durrës pritet të miratojë mesditën e sotme listën e 12-të me emrat e përfituesve të grantit të rindërtimit për banesat

Sipas MeteoAlb, vendi do të mbetet me vranësira të shpeshta këtë të martë, ku do të krijojnë mundësi për reshje të pakta në pjesën më të

“U traumatizuam sapo morëm vesh lajmin që djali ishte plagosur me armë. Ne jemi familje demokratësh që prej fillimit.

Kanë mbërritur në aeroportin e Rinasit edhe 8190 doza të tjera të vaksinës Pfizer. Lajmi është bërë i ditur nga Ministrja e Shëndetësisë

Aktori i njohur Guljem Radoja, ndodhet në gjëndje të rëndë shëndetësore në spital.

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 100 raste të reja, ndërsa kanë humbur jetën 5 per

Imami i xhamisë “Dine Hoxha” në Tiranë, Ahmed Kalaja ka reaguar pas sulmit në xhami, ku mbetën të plagosur pesë persona.

Në mbledhjen e fundit të Komitetit Teknik të Ekspertëve, u vendos që personat që do të vijnë nga Maqedonia e Veriut dhe Greqia, do të ven

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka folur sot për situatën epidemiologjike në vend, ku u shpreh se incidenca është me tendencë në zbritje.